Miesięcznik „Perspektywy” opublikował najnowszy ranking szkół ponadgimnazjalnych.  Po raz pierwszy  w historii rankingu I LO im. Z. Krasińskiego w Ciechanowie zostało złotą szkołą. Zajęło  52 miejsce w województwie mazowieckim i 178 w kraju.

– Serdeczne gratulacje dla maturzystów i olimpijczyków 2021, ich nauczycieli i rodziców. Mimo, wymagającej wiele wysiłku i dyscypliny pracy zdalnej, społeczność #Krasiniak sprostała zadaniu i odniosła sukces. W tym roku kapituła wzięła pod uwagę 1256 liceów ogólnokształcących i 1165 techników – szkół, które spełniły tzw. kryterium wejścia: maturę w 2021 r. zdawało w nich przynajmniej 12 uczniów, a średnie wyniki z egzaminu z języka polskiego i matematyki, były wyższe niż 0,75 średniej krajowej – komentuje swój sukces na portalu społecznościowym I LO w Ciechanowie.
O miejscu w rankingu decydują m.in. sukcesy uczniów szkół w olimpiadach przedmiotowych, ich wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Warto zaznaczycć, że Ranking Liceów i Techników Perspektywy 2022 został przygotowany przez „Perspektywy” już po raz dwudziesty czwarty.
red.
fot. CC

Znajdź nas na FB

Reklama
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska