Znamy najlepsze licea ogólnokształcące i technika w Polsce. Najlepszym liceum w Polsce, według Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2025, jest ponownie warszawskie XIV LO im. Stanisława Staszica. Najlepszym technikum kolejny raz zostało Technikum Nowoczesnych Technologii im. Jana Pawła II w Kleszczowie. A jak wypadły szkoły z terenu  powiatu ciechanowskiego ?

W 27. edycji rankingu znalazło się 1000 najlepszych liceów i 500 najlepszych techników. Jak czytamy na stronie perspektywy.pl, głównymi adresatami tego zestawienia są ósmoklasiści oraz rodzice uczniów podejmujących decyzję o wyborze szkoły.

Ranking Liceów i Techników Perspektywy jest oparty wyłącznie na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych (baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE i egzaminu zawodowego z CKE, dane z komitetów głównych olimpiad rankingowych).

Kryteria Rankingu Liceów 2025 to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%) oraz sukcesy w olimpiadach (25%). Po raz kolejny w tej kategorii zostały uwzględnione osiągnięcia w olimpiadach międzynarodowych.

Kryteria Rankingu Techników 2025 to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Najlepsze licea
Z terenu powiatu ciechanowskiego najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie zajmując  209. miejscu w kraju.  Warto zaznaczyć, ze w porównaniu z ubiegłorocznym zestawieniem  szkoła awansowała  z 290 lokaty.

Natomiast  II Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie  zajęło 962. pozycję.

W zestawienie rankingu wojewódzkiego I LO zajęło 67. miejsce, natomiast II LO 203.

Najlepsze technika

Wśród techników z terenu powiatu ciechanowskiego najlepiej wypadło Technikum z Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. A. Świętochowskiego  w Gołotczyźnie.  Placówka zajęła 272 lokatę.  422. miejsce przypadło  Technikum nr 1 Zespołu Szkół  nr 1 im. gen. J. Bema w Ciechanowie. Tym razem szkoła odnotowała spadek z 295 miejsca.  które w porównaniu z ubiegłym rokiem spadło z 295. lokaty. 

Wśród najlepszych techników na Mazowszu, Technikum z Gołotczyzny znalazło się  na 35. miejscu, a Technikum nr 1  na 50. W  zestawieniu wojewódzkim  85. pozycję zajęło Technikum nr 2  Zespołu Szkół  nr 2 im. Adama Mickiewicza w Ciechanowie ,  89.  Szkoła Techniczna ZS BZDZ w Ciechanowie, a Technikum nr 3 im. Stanisława Staszica w Ciechanowie  148. 

„Perspektywy” to miesięcznik edukacyjny dla młodzieży, który co roku przygotowuje kilka rankingów dotyczących placówek edukacyjnych. Kryteria brane pod uwagę przy tworzeniu rankingu liceów to: wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (30 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45 proc.) oraz sukcesy w olimpiadach (25 proc.). W przypadku techników są to: sukcesy szkoły w olimpiadach (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20 proc.), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30 proc.) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30 proc.). Jak podkreślają organizatorzy Rankingu Liceów i Techników Perspektywy jest on oparty „na obiektywnych i mierzalnych danych pochodzących ze źródeł zewnętrznych”. To baza SIO, dane dotyczące wyników egzaminu maturalnego z OKE i egzaminu zawodowego z CKE, czy dane z komitetów głównych olimpiad rankingowych.

Reklama
Tesali
1050x320
Tesali
Baner_czas ciechanowa
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1050x320
Tesali
Baner_czas ciechanowa
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska