Od środy (8.05) na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Chotumiu trwał obóz zorganizowany przez Szkołę Techniczną Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie doskonalący umiejętności uczniów klas o profilu mundurowym. W przedsięwzięciu wzięli udział także ciechanowscy policjanci. Uczniowie pod czujnym okiem instruktorów doskonalili swoje umiejętności w taktykach interwencji, bezpiecznym posługiwaniu się bronią palną oraz w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej. Nie mogło także zabraknąć podstawowych technik survivalu.

Uczniowie klas mundurowych Szkoły Technicznej Zespołu Szkół Bydgoskiego Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Ciechanowie wzięli udział w trzydniowych warsztatach o charakterze obozu treningowo – szkoleniowego. Zajęcia odbywały się na terenie Strzelnicy Myśliwskiej w Chotumiu. Wydarzenie było niepowtarzalną przygodą dla uczniów, a zarazem szkoleniem.

Podczas obozu dwa dni przeznaczone zostały na zajęcia z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Swoją wiedzę i umiejętności przekazywali uczniom funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego oraz Wydziału Krymianalnego. W tym czasie policjanci prowadzili zajęcia m.in. z taktyk i technik interwencji, stosowania środków przymusu bezpośredniego, zabezpieczenia miejsca zdarzenia. O tajnikach pracy kryminalnej opowiedział młodzieży technik kryminalistyki. Zajęcia dotyczyły pobierania odcisków palców oraz zabezpieczania śladów na miejscu zdarzenia. Wiele uwagi poświęcono tematyce bezpiecznego posługiwania się bronią palną. Instruktor strzelania z KPP Ciechanów przekazał uczniom najważniejsze zasady bezpieczeństwa oraz przekazał praktyczne wskazówki dotyczące metod oddawania strzału. Uczniowie doskonalili również swoje umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej.

Obóz zakończył się w piątek, 10 maja

źródło: KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska