Nauka zdalna, a co za tym idzie brak bezpośredniego kontaktu nauczycieli z uczniami, bardzo utrudnia uczniom nie tylko zdobywanie wiedzy, ale również podjęcie decyzji o wyborze dalszej ścieżki kształcenia. Życie przeniosło się w dużej mierze do sieci internetowych i portali społecznościowych. Zarówno Zarząd Powiatu, jak i szkoły prowadzone przez Powiat Ciechanowski dostosowując się do obecnej rzeczywistości, chcąc jednocześnie dotrzeć do wszystkich zainteresowanych swoją dalszą edukacją, przygotowali informacje w formie elektronicznej.

Na stronie internetowej Powiatu Ciechanowskiego pojawiła się już oferta edukacyjne przygotowana przez szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat.

I Liceum Ogólnokształcące im. Z. Krasińskiego oferuje uczniom naukę na pięciu profilach: humanistycznym, biologiczno – medycznym, matematyczno – fizyczno – informatycznym, matematyczno – geograficzno – informatycznym oraz językowym.

Również na pięciu profilach oferuje naukę II Liceum Ogólnokształcące w Ciechanowie, są to: humanistyczno – prawny, biologiczno – medyczny, językowy, matematyczno – geograficzny i ogólny.

Natomiast III LO w Ciechanowie oferuje kolejny rok z rzędu naukę tylko na jednym kierunku -rekreacyjno – rehabilitacyjnym.

Natomiast jeśli chodzi o technika najwięcej kierunków dla uczniów klas pierwszych przygotował ZS nr 1 im. Gen. J. Bema. Tu od przyszłego roku szkolnego młodzież będzie mogła uczyć się na stepujących kierunkach kształcenia: technik elektryk, technik przemysłu mody, technik informatyk, technik logistyk (OPW), technik logistyk, technik programista.

Zespół Szkół Nr 2 im. Adama Mickiewicza oferuje naukę w technikum na profilach: – technik żywienia i usług gastronomicznych, technik ekonomista, technik spedytor oraz technik hotelarstwa.

Typowo męskie kierunki od lat oferuje Zespół Szkół nr 3 i są to : technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik.

Zespół Szkół Technicznych przygotowało na nowy rok szkolny 2021/22 kształcenie na kierunkach : technik budownictwa, technik geodeta, technik organizacji reklamy, technik ochrony środowiska.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider