Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 3 oraz Miejskiego Przedszkola nr 10 w Ciechanowie odwiedziły dzisiaj funkcjonariuszy w Komendzie Powiatowej Policji w Ciechanowie. Policjanci opowiadali maluchom jak wygląda codzienna służba policjanta. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu. Dzieci otrzymały również odblaskowe upominki i kolorowanki.


Dzieci ze szkół i przedszkoli chętnie odwiedzają naszą jednostkę. Podczas takich odwiedzin policjanci pokazują najmłodszym pojazdy policyjne oraz oprowadzają „małych gości” po komendzie. W trakcie zwiedzania policjanci opowiadają czym zajmują się na co dzień funkcjonariusze poszczególnych wydziałów i jak wygląda ich codzienna służba.


Dla najmłodszych jedną z największych atrakcji było oglądanie sprzętu wykorzystywanego podczas codziennej służby. Dzieci, które przybyły z wizytą do naszej komendy, zapoznały się z pracą ciechanowskich policjantów, dowiedziały się kto to jest policjant dyżurny i czym się zajmuje. Poznały również czworonożnych funkcjonariuszy. „Mali goście” wysłuchali policyjnych porad dotyczących bezpieczeństwa oraz sposobów unikania zagrożeń na drodze. Dużą atrakcją było zwiedzanie policyjnego aresztu. Na zakończenie spotkania, każde dziecko mogło wczuć się w rolę policjanta i zasiąść za kierownicą policyjnego samochodu.

 

Dzieci otrzymały również odblaskowe upominki i kolorowanki.


Radość na twarzach przedszkolaków, wspaniała atmosfera oraz skupienie, z jakim wysłuchały prelekcji, mogą świadczyć o tym, że spotkanie z funkcjonariuszami było dla dzieci nie tylko udaną wycieczką, ale i niezapomnianą lekcją.

 

Źródło: KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska