„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” pod takim hałsem uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. 11 Pułku Ułanów Legionowych w Gumowie przeprowadzili w  dniach od 5 do 20 września na terenie placówki zbiórkę elektroodpadów.

– Udało nam się zebrać ok. 700 kilogramów zużytego sprzętu. Taka akcja promuje wśród dzieci i młodzieży zachowania proekologiczne, podnosi świadomość na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Ma też wymiar praktyczny – przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, a przy okazji daje możliwości pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo szkoła może liczyć na nagrody rzeczowe, w postaci materiałów biurowych. Wszystkim, którzy wzięli udział w naszej szkolnej akcji dziękujemy – informuje Szkoła Podstawowa w Gumowie. 

„Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci” to projekt ekologiczny i edukacyjny, którego celem jest zachęcenie dzieci i młodzieży w wieku szkolnym do promowania zachowań proekologicznych oraz ponoszenia świadomości ekologicznej na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Praktyczną stroną jest zbiórka elektrośmieci prowadzona we współpracy z placówkami oświatowymi na terenie całego kraju. W zamian za uzbierane kilogramy szkoły otrzymują nagrody rzeczowe w postaci  materiałów biurowych i tuszy lub tonerów.

Czynny udział w Akcji przynosi korzyści nie tylko samej szkole i uczniom, ale również rodzicom, nauczycielom czy firmom prywatnym. Każda osoba zainteresowana oddaniem zużytego sprzętu na rzecz szkoły przyczynia się do poprawy jakości naszego środowiska, ale również ma możliwość pozbycia się niepotrzebnych, zalegających sprzętów. Dodatkowo każdy przekazany sprzęt zaliczany jest na poczet zbiórki szkolnej.

fot. Szkoła Podstawowa w Gumowie 

 

Reklama
Tesali
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
mazo kampania 1050x320px kopia
Nowy projekt PUZIM
optyk-baner-internet
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska