W minioną niedzielę (14 kwietnia) na terenie jednostki wojskowej w Ciechanowie odbyła się kolejna, już trzecia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.

W obecności rodzin, władz samorządowych, kombatantów oraz przedstawicieli dowództwa WOT, słowa roty wypowiedziało 131 żołnierzy Północnego Mazowsza, w tym 33 kobiet. Terytorialsi pochodzą z całego Północnego Mazowsza. Wśród przysięgających w niedzielę żołnierzy znalazła się liczna grupa przedstawicieli służby zdrowia, byli dyrektorzy banków, uczniowie, studenci, nauczyciele, instruktorzy sportów wszelakich. W tym gronie znalazło się 41 mieszkańców powiatu ciechanowskiego, w tym 12 kobiet.
Przysięgali, że będą wiernie służyć Polsce, strzec jej granic i wolności. Czterech żołnierzy miało honor wygłosić słowa roty bezpośrednio na sztandar. Żołnierze, którzy w ten weekend złożyli przysięgę wojskową, wstąpili do służby 30 marca. Zasilą teraz szeregi czterech batalionów lekkiej piechoty 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej dyslokowanych w Siedlcach, Komorowie, w Ciechanowie oraz od stycznia w Zegrzu Płd.
W szeregach 5 Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej służy już ponad 1750 żołnierzy z czego 1500 stanowią Terytorialsi.
(tekst/fot. 5MBOT)

no images were found