W niedzielę 7 lipca mazowieccy Terytorialsi złożą przysięgę wojskową, która wyjątkowo zorganizowana zostanie w dniu Święta 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Na terenie ciechanowskiej jednostki wojskowej odbędzie się pierwsze tak hucznie obchodzone Święto 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej im. st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza ps. „Rój”, które poprzedzone zostanie uroczystą przysięgą wojskową. Słowa roty przysięgi wypowie blisko 140 żołnierzy z Północnego Mazowsza, będą im towarzyszyli koledzy i koleżanki, którzy przysięgę mają już za sobą.
W przeddzień uroczystości, o godz. 19:00, w kościele pw. Św. Franciszka w Ciechanowie, odprawiona zostanie Msza Święta w intencji żołnierzy i ich rodzin, natomiast 7 lipca, po przysiędze wojskowej rozpocznie się Piknik, podczas którego odbędą się liczne koncerty, pokazy oraz wiele innych atrakcji zarówno dla najmłodszych jak i dla dorosłych. Jednakże zanim przyjdzie czas na zabawę, nasi Terytorialsi muszą ukończyć szkolenie, które obecnie realizują na poligonie i strzelnicy.
Mimo tropikalnych upałów blisko 140 ochotników z 17 powiatów północnego Mazowsza i 7 dzielnic Prawobrzeżnej Warszawy, zamiast odpoczywać na plaży, postanowiło rozpocząć wakacje szkoleniem poligonowym. Są to głównie uczniowie oraz absolwenci szkół ponadgimnazjalnych, którzy skorzystali z oferty wakacyjnej jaką przygotowały dla nich Wojska Obrony Terytorialnej w postaci projektu „Wakacje w WOT”. Ochotnicy ci, obecnie odbywają szkolenie poligonowe i strzeleckie, uczą się podstaw żołnierskiego rzemiosła, by po przysiędze rozpocząć 3 letni proces szkolenia przewidziany dla każdego żołnierza WOT.

 

A.S.

Więcej w papierowym wydaniu CC

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska