Największym wydarzeniem tegorocznych Dni Ciechanowa będą sobotnie koncerty gwiazd hip-hopu. Na scenie na zamkowych błoniach wystąpią Reto, Kękę, Sokół i Quebonafide. Dni Ciechanowa zaplanowane są na cały weekend 29 i 30 czerwca. Zorganizowany zostanie Dzień Rzeki Łydyni, odbędzie się wystawa zabytkowych pojazdów, Bieg Przeciwko Białaczce oraz Ciechanowski Przegląd Orkiestr Dętych.

W sobotę, 29 czerwca, w godz. 10.00-14.00 na błoniach zamkowych zaplanowany został Dzień Rzeki Łydyni, czyli wydarzenie o charakterze proekologicznym, którego celem jest zwrócenie uwagi na troskę o czyste środowisko. Odbędą się m.in. warsztaty plastyczne, podczas których będzie można zrobić las w słoiku, stworzyć spersonalizowaną torbę jutową oraz podkładki decupage. Dla młodzieży przewidziana jest strefa mobile gaming, w której odbędzie się mini turniej w grze DUAL. Osoby odwiedzające miasteczko będą mogły skosztować świeżo wyciskanego soku oraz zatrzymać się w strefie ekokina. Odbędzie się również trening fitness w ramach akcji PEC „Zmień bojler na kaloryfer”. W ekologicznym miasteczku pojawi się również firma T4B, twórcy wprowadzonego w Ciechanowie pilotażowo innowacyjnego systemu segregacji odpadów. O proekologicznych działaniach podejmowanych w mieście opowiedzą także pracownicy Przedsiębiorstwa Usług Komunlanych oraz wędkarzy z Koła PZW Ciechanów.

Również w sobotę, 29 czerwca, od godz. 10.00 na błoniach zamkowych wolontariusze we współpracy z DKMS zorganizują strefę Antyrak, gdzie prowadzona będzie rejestracja potencjalnych dawców szpiku oraz zaplanowano strzyżenia włosów na peruki. Prowadzona będzie także zbiórka na rzecz Fundacji Hematologii rodziny Bogdani oraz zbiórka rzeczy (środki higieniczne, pampersy dla dorosłych, ręczniki, itp.) dla hospicjum w Ciechanowie.
O godz. 16.00 na ulicy Warszawskiej (od strony pl. Jana Pawła) ruszy VI Ciechanowski Bieg Przeciwko Białaczce. Kilka lat temu inicjatorką przedsięwzięcia była ś.p. Karolina Kubicka, która przegrała walkę z białaczką.

Tego samego dnia, w godz.10.00-16.00 na dziedzińcu Zamku Książąt Mazowieckich oraz na błoniach zamkowych zaplanowana jest wystawa pojazdów zabytkowych. Poza tym zostaną przygotowane atrakcje, a dla wystawców zorganizowane będzie pole namiotowe oraz poczęstunek. Będzie to 5. edycja wydarzenia dla miłośników motoryzacji, organizowanego przez Motorownię Ciechanów, we współpracy z Muzeum Szlachty Mazowieckiej.

Na błoniach o godz. 16.00 będzie można wziąć udział w „Święcie Kolorów”, przygotowanym przez Holi Święto Kolorów wraz z COEK STUDIO. Przewidziane są wyrzutnie proszków holi przy dźwiękach muzyki. Będzie kolorowa wata cukrowa oraz granity.

Punkt kulminacyjny Dni Ciechanowa to koncerty, na które zaprasza prezydent miasta wraz z Ciechanowskim Ośrodkiem Edukacji Kulturalnej STUDIO. Start zaplanowany jest o godz. 19.00. Wystąpią kolejno: Reto, Kękę, Sokół i Quebonafide.
Ponadto na błoniach w czasie organizowanych tego dnia wydarzeń dostępne będą stoiska gastronomiczne.

W niedzielę, 30 czerwca, będzie miał miejsce Ciechanowski Przegląd Orkiestr Dętych OSP. Orkiestry spod pomnika św. Piotra przejdą ulicą Warszawską na plac Jana Pawła II, gdzie o godz. 12.00 odbędzie się koncert.

red

Reklama
Tesali
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
PAWLOWSKI-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska