Perseidy 2018 to już dziś. Deszcz meteorów czasem nazywana jest “łzami świętego Wawrzyńca”będzie widoczny po zachodzie słońca. Ta wyjątkowa noc jest wyczekiwana nie tylko przez pasjonatów astronomii. To moment w roku, kiedy większość z nas patrzy wieczorem w niebo wyszukując spadających meteorów. Do obserwowania tego niezwykłego spektaklu nie potrzebny jest żaden specjalistyczny sprzęt, wszystko można będzie zobaczyć gołym okiem. Podobnie jest z robieniem zdjęć – wystarczy zwykły telefon komórkowy z dobrym aparatem.
Osoby, które będą obserwować Perseidy w miastach mają znacznie trudniej. Duża ilość świateł ogranicza nasz zasięg widzenia i można dostrzec tylko najjaśniejsze gwiazdy. Do obserwacji nocy spadających gwiazd w sierpniu 2018 najlepiej wybrać miejsce z jak najmniejszą ilością światła na obrzeżach miasta.
Warto obserwować niebo w tych okresach i wyszukiwać na nich spadających meteorytów. Perseidy są tak dobrze widoczne tylko raz w roku, także okazja do oglądania deszczu meteorów jest tym bardziej wyjątkowa.

Red.