Osoby fizyczne niebędące przedsiębiorcami mają obowiązek dokonania inwentaryzacji i bieżącej aktualizacji wyrobów zawierających azbest, znajdujących się na ich posesjach. Informację należy złożyć do końca stycznia 2025 r. w Urzędzie Miasta Ciechanów.

Obowiązek przedłożenia do Urzędu Miasta Ciechanów informacji na temat azbestu na posesjach wynika z Rozporządzenia Ministra Gospodarki z 13 grudnia 2010 r. (w sprawie wymagań w zakresie wykorzystywania wyrobów zawierających azbest oraz wykorzystywania i oczyszczania instalacji lub urządzeń, w których były lub są wykorzystywane wyroby zawierające azbest) oraz z ustawy z 27 kwietnia 2001 r. Prawo ochrony środowiska (art. 162).
Zgodnie z przepisami, informację sporządza się w dwóch egzemplarzach: jeden egzemplarz przedkłada się w formie papierowej właściwemu organowi; drugi egzemplarz przechowuje się przez okres jednego roku, do czasu sporządzenia następnej informacji.
Wypełnione należy dostarczyć do Urzędu Miasta Ciechanów.

źródło:UM

Reklama
1050x320
previous arrow
next arrow
1050x320
czas-ciechanowa 1050x320
1050x320px_CedrobWielkanoc2026_
Tesali
wiosna2026
1050x320
scena-reklama-v3_5-
Baner_czas ciechanowa
previous arrow
next arrow
Reklama
1-min
Reklama
cicholska
Reklama
koptrans-2022
Reklama
T4P-2
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
Strony Internetowe Ciechanów