W Ciechanowie po raz kolejny zostanie podjęta próba bicia rekordu Polski w ilości ludzi przebranych za rycerzy. W sobotę gród nad Łydynią zaroi się od rycerzy.
Może nim zostać każdy kto tylko ma ochotę. Wystarczy przynieść ze sobą kilka rycerskich rekwizytów: tarcza, miecz, hełm i tunika lub zbroja). Jak zapowiadają organizatorzy do Ciechanowa przybędzie rycerz Tadeusz z Irlandii i rycerz Teodor ze Szwecji wraz z rycerkami.
Przypomnijmy, pierwsza próba była podjęta w ubiegłym roku. Niestety zabrakło wtedy wystarczającej liczby rycerzy. Dokładnie 46 osób w kompletnym stroju rycerza. Kolejna próba będzie podjęta 7 września br.
Ustanawianie Rekordu Polski w ilości rycerzy rozpocznie imprezę pod nazwą „XV Spotkania z historią” pod hasłem: „Z KSIĘCIEM JANUSZEM NA ŚREDNIOWIECZNYM TRAKCIE”., którego organizatorem jest Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie. Będą tam akcenty rycerskie w postaci turnieju rycerskiego oraz gali profesjonalnych walk rycerskich, a także pokazy sokolnicze, warsztaty edukacyjne, gry i zabawy dla dzieci, inscenizacja porwania Księcia Janusza, kramy rzemieślnicze i inne niespodzianki. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie „Wrzuć na luz” pod przewodnictwem Alicji Gąsiorowskiej , Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie oraz Biuro Rekordu Polski. Impreza rozpocznie się o godzinie 12:00 na dziedzińcu ciechanowskiego zamku.
Mil.

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider