Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza do wzięcia udziału w spacerze pn. „Najciekawsze drzewa parku im. Marii Konopnickiej w Ciechanowie”. Naszym przewodnikiem będzie szkółkarz, dendrolog, genetyk roślin – Pan Bronisław Szmit.

Bronisław Jan Szmit – szkółkarz, dendrolog, genetyk roślin. Urodzony w 1985 roku, absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego na kierunkach Ogrodnictwo i Biotechnologia, gdzie zajmował się systematyką i filogenetyką molekularną drzew. Jest współwłaścicielem Szkółki Szmit – jednego z największych producentów roślin ogrodowych w Polsce. Razem z rodziną stworzył w podciechanowskim Pęchcinie jedną z najbogatszych kolekcji dendrologicznych w Europie Środkowej. Uczestniczył w wyprawach botanicznych, m.in. do Japonii, Ekwadoru i Peru. Jest członkiem m.in. Polskiego Towarzystwa Dendrologicznego, w którym pełnił funkcję wiceprezesa, Maple Society oraz International Dendrology Society. Jest autorem książki „Drzewa i Krzewy Liściaste”, wydanej przez oficynę Multico. Publikuje w pismach ogrodniczych oraz występuje w popularnych programach telewizyjnych.
Spotykanie odbędzie się  8 czerwca 2022 r. o godz. 17:00 w parku im. Marii Konopnickiej przy pomniku pisarki.
 
Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Przyroda na warsztat – edycja 2”, na który dofinansowanie ze środków Urzędu Miasta Ciechanów otrzymała Fundacja Łydynia.
źródło: MBP 

Znajdź nas na FB

Reklama
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
www
Z4ioDDNw
1050x320 a
scena-reklama-v3_5-
rudnik
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
teletronik
Reklama
1A_undersitlai_320x640
1A_undersitlai_320x640
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie