Polskie Towarzystwo Taneczne, Formacja Artystyczna FreakShow oraz Urząd Miasta Ciechanów zapraszają w niedzielę, 31 marca, na Ogólnopolskie Konfrontacje Taneczne o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Tancerze rywalizować będą w hali widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8. W ciągu dnia odbędą się rundy eliminacyjne, wieczorna gala rozpocznie się o godz. 18.00. Dla mieszkańców Ciechanowa wstęp jest bezpłatny.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną różne formy taneczne. W tańcu towarzyskim zmierzą się pary taneczne – dzieci i młodzież oraz dorośli we wszystkich kategoriach wiekowych i różnych klasach tanecznych. Uczestnikami będą
reprezentanci klubów i szkół tańca zrzeszonych w Polskim Towarzystwie Tanecznym z województwa mazowieckiego oraz z miast z terenu całej Polski. O końcowym wyniku decydowała będzie prezentacja tańców standardowych: walca angielskiego, tanga, walca wiedeńskiego, fokstrota, quickstepa oraz latynoamerykańskich: samby, cha-chy, rumby, paso doble i jive’a.
Podczas wieczornej gali swoje umiejętności będzie prezentował również ciechanowski zespół FreakShow – dwukrotni mistrzowie świata w Word Artistic Dance Federation.

Red.