Tradycyjny Koncert Noworoczny odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Hali Widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8. Nowy Rok przywitać można w operowych, operetkowych i musicalowych nastrojach. Na scenie wystąpi Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

W repertuarze znajdą się „Habanera” z opery „Carmen” G. Bizeta, słynna pieśń neapolitańska „O sole mio”, czardasz z operetki „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána, a także „Gdybym był bogaczem” z musicalowego hitu „Skrzypek na dachu” z muzyką J. Bocka.
Tego dnia orkiestra wykona również utwory rodziny Straussów, w tym utwór bez którego nie może odbyć się żaden koncert noworoczny – „Marsz Radetzkiego”.
Na scenie wystąpią soliści i orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Wśród wykonawców znajdą się: Renata Drozd – sopran (solistka m.in. Filharmonii Dowcipu, znana z programów telewizyjnych z muzyką operową), Magdalena Idzik – mezzosopran (solistka m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ale śpiewała również koncert m.in. z Andrea Bocelli), Wonhyeok Choi – tenor (zwycięzca Turnieju Tenorów w Szczecinie, solista Opery Wrocławskiej, w jego wykonaniu kilka niespodzianek muzycznych, również w języku polskim) i Jakub Milewski – baryton (solista współpracujący z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce, kierownik artystyczny MTM). Koncert poprowadzi Piotr Gąsowski (aktor, prezenter telewizyjny).
Na koncert wszystkich mieszkańców zaprasza prezydent miasta Krzysztof Kosiński. Wstęp na Koncert Noworoczny w Ciechanowie jest bezpłatny.

 Źródło: UM Ciechanów

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska