Tradycyjny Koncert Noworoczny odbędzie się 5 stycznia 2020 r. o godz. 18.00 w Hali Widowiskowej przy ul. Kraszewskiego 8. Nowy Rok przywitać można w operowych, operetkowych i musicalowych nastrojach. Na scenie wystąpi Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury.

W repertuarze znajdą się „Habanera” z opery „Carmen” G. Bizeta, słynna pieśń neapolitańska „O sole mio”, czardasz z operetki „Księżniczka Czardasza” I. Kálmána, a także „Gdybym był bogaczem” z musicalowego hitu „Skrzypek na dachu” z muzyką J. Bocka.
Tego dnia orkiestra wykona również utwory rodziny Straussów, w tym utwór bez którego nie może odbyć się żaden koncert noworoczny – „Marsz Radetzkiego”.
Na scenie wystąpią soliści i orkiestra Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury pod dyrekcją Mieczysława Smydy. Wśród wykonawców znajdą się: Renata Drozd – sopran (solistka m.in. Filharmonii Dowcipu, znana z programów telewizyjnych z muzyką operową), Magdalena Idzik – mezzosopran (solistka m.in. Teatru Wielkiego – Opery Narodowej, ale śpiewała również koncert m.in. z Andrea Bocelli), Wonhyeok Choi – tenor (zwycięzca Turnieju Tenorów w Szczecinie, solista Opery Wrocławskiej, w jego wykonaniu kilka niespodzianek muzycznych, również w języku polskim) i Jakub Milewski – baryton (solista współpracujący z teatrami operowymi i filharmoniami w Polsce, kierownik artystyczny MTM). Koncert poprowadzi Piotr Gąsowski (aktor, prezenter telewizyjny).
Na koncert wszystkich mieszkańców zaprasza prezydent miasta Krzysztof Kosiński. Wstęp na Koncert Noworoczny w Ciechanowie jest bezpłatny.

 Źródło: UM Ciechanów

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider