Miejska Biblioteka Publiczna w Ciechanowie zaprasza na spotkanie z autorką Magdaleną Niedźwiedzką, które odbędzie się 15 listopada 2019 r. o godz. 18.00 w budynku przy ul. Sikorskiego 7 (Oddział Zbiorów Naukowych i Regionalnych).
Magdalena Niedźwiedzka – polska pisarka specjalizująca się w zbeletryzowanych biografiach i powieściach historycznych.
Ukończyła filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Odbyła staże na uniwersytetach w Manchesterze i Londynie. Mieszka i pracuje w Białymstoku. Z wykształcenia polonistka, zawodowo związana jest z Politechniką Białostocką. Równolegle do pracy zawodowej pisze powieści, najczęściej historyczne i biograficzne.
Debiutancką książką Magdaleny Niedźwiedzkiej była wydana w 2016 roku powieść „Królewska heretyczka”, w której autorka opisała angielską królową Elżbietę I Tudor. „Królewska heretyczka” jest zbeletryzowaną biografią, w której tylko dwie z występujących postaci są wytworem wyobraźni pisarki. Fabuła powieści jest tak skonstruowana, aby wśród intryg i przygód bohaterów zawrzeć historyczne fakty i tym samym przybliżyć czytelnikom barwne czasy elżbietańskie. Powieść została tak ciepło przyjęta przez czytelników, że na następne publikacje nie trzeba było długo czekać.
W drugiej powieści pisarka wzięła na swój celownik dwukrotną laureatkę Nagrody Nobla, Marię Skłodowską-Curie. Powieść „Maria Skłodowska Curie. Geniusz i siła miłości” ukazuje mniej znane oblicze polskiej noblistki, skupia się bowiem na relacjach międzyludzkich, interesującym życiu osobistym noblistki oraz jej nietuzinkowej osobowości.
W 2017 roku Magdalena Niedźwiedzka rozpoczęła swój projekt literacko-historyczny – trylogię zatytułowaną „Opowieści z angielskiego dworu”. Głównym bohaterem pierwszej części fabularyzowanej biografii jest książę Karol, natomiast bohaterkami kolejnych odsłon tej wciągającej opowieści są księżna Diana oraz księżna Camilla.
Inny cykl biograficznych powieści Magdaleny Niedźwiedzkiej stanowią dzieła o Jagiellonach pt. „Zmierzch Jagiellonów”, w których opisane zostały Bona, Anna Jagiellonka i Barbara Radziwiłłówna. To w szczególności Bonie poświęcone zostanie spotkanie autorskie z pisarką.
Bona. Każdy, choćby nawet ten kto nie bardzo interesuje się historią, zna to imię. Niewiele jest bowiem kobiet w historii Polski, które w tak wielkim stopniu odcisnęły w niej swe piętno. Bona bez wątpienia do takich właśnie kobiet należy. Często kojarzona jest z upowszechnieniem w naszym kraju warzyw, popularnie zwanych włoszczyzną. Obok tej zasługi przypisywanych jest jej wiele negatywnych cech. Bezwzględna, okrutna, wyniosła, a wreszcie… trucicielka jawi się jako ponura postać na kartach naszej historii. Czy owa zła sława jest uzasadniona? Czy Bona rzeczywiście była samodzielnym politykiem dominującym nad swoim mężem? Jakie były pobudki jej działań? Co nią kierowało? Odpowiedzi na te pytania znajdą Państwo w książce, ale również mogą je usłyszeć podczas rozmowy z Magdaleną Niedźwiedzką w Miejskiej Bibliotece.

Red.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska