Dyrektor Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie zaprasza na wernisaż wystawy pt.: „Ikona – przestrzeń wciąż żywa” który odbędzie się 9 kwietnia (sobota) 2022 r. o godz. 13: 00 w Budynku ekspozycyjnym Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie przy ul. Warszawskiej 61.

– Poprzez wystawę chcemy wprowadzić zwiedzających w tajemniczy świat ikon, pokazać ich duchową głębię i Najwyższe Piękno. Ikonę przypisuje się tradycji Kościoła Wschodniego, bo tam najbardziej się rozwinęła i ukształtował się jej kanon, jednak stanowi ona o dziedzictwie kulturowym całego świata chrześcijańskiego. Pragniemy pochylić się nad fenomenem jej nieprzemijalności. Pomogą nam w tym prezentowane prace – zachęca do zobaczenia wystawy Muzuem Szlachty Mazowieckiej. 

Na wstawie można będzie podziwiać bogatą kolekcję ikon znanej ikonopisarki Katarzyny Kobuszewskiej z Pracowni Ikonograficznej z Płocka, której prace stały się inspiracją do zorganizowania tej wystawy. Ponadto na wystawie znajdą się ikony autorstwa  Małgorzaty Załoga-Popielarskiej z Przasnysza, Władysława Maławskiego, (lwowianina) z Lublina a także ciechanowianek: Marioli Kujawy, Bogumiły Nasierowskiej, Marii Mazanowskiej, Barbary Sitek-Wyrembek, Magdaleny Kwiatkowskiej, Marty Jastrzębskiej i Teresy Wachnik.

– Wprowadzimy także w klimat XIX-wiecznych ikon ze zbiorów muzealnych i prywatnych – doadje placówka. 

Wystawa czynna będzie do 31 maja 2022 r. w budynku ekspozycyjnym muzeum przy ul. Warszawskiej 61.

 

lim.

fot. MSzM

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska