Od 6 lat Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Krasińskiego w Ciechanowie bierze udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej pn. „Noc Bibliotek”, zainicjowanej przez Centrum Edukacji Obywatelskiej, a rozwijanej pod patronatem Biblioteki Narodowej z udziałem współorganizatorów – Fundacji ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom oraz Fundacji Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, a także licznych partnerów i patronów. Tegoroczne wydarzenie odbyło się w sobotę 9 października pod hasłem: „Czytanie wzmacnia”, a na chętnych do udziału w nim czekały przygotowane przez bibliotekarzy atrakcje przeznaczone zarówno dla najmłodszych, jak i osób dorosłych.

Na dzieci oczekiwał teatrzyk kamishibai, w którym obejrzeć można było kolejną odsłonę opowieści o rycerzu Zygmusiu. Ponadto młodzi czytelnicy brali udział w różnego rodzaju quizach i konkursach, uczestniczyli w przeglądzie piosenki dziecięcej oraz inscenizowali wiersz Juliana Tuwima pt. „Rzepka”. Na koniec zaproponowano im kilka dobrze znanych zabaw ruchowych.

Dorosłej publiczności towarzyszyła ceniona ciechanowska regionalistka – Barbara Bielasta, która w ramach cyklu „Spacerkiem po Ciechanowie” przedstawiła zgromadzonym gościom fragment ulicy Warszawskiej. Uczestnicy tego wirtualnego spaceru mogli nie tylko wysłuchać historii poszczególnych domów, ale także zobaczyć slajdy ze starymi mapami i zdjęciami naszego miasta.

Noc Bibliotek zakończył koncert utalentowanego, młodego muzyka i wokalisty Jakuba Jeskiego, który zaprezentował przybyłym swój autorski utwór, a także wraz z Sandrą Pszczółkowską przedstawili gościom własne interpretacje poezji Cypriana Kamila Norwida oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

Źródło: PBP

 

Znajdź nas na FB

Reklama
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
kabaret_1050x320
baner1
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
1050x320_ciech_nowosci
1050x320_ciech_nowosci
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie