Kapela, która w tym roku za album „Uwodzenie” zdobyła Fryderyka zagra dla ciechanowskiej publiczności 21 sierpnia 2021 r. Koncert odbędzie się w ramach promocji Mazowieckiego Szlaku Tradycji, na trasie którego znajduje się miasto. Wstęp jest bezpłatny.

 

Koncert zostanie zorganizowany 21 sierpnia o godz. 18.00 w parku nad Kanałami (wejście od ul. Kraszewskiego). Kapela zagra dźwięki inspirowane muzyką Urzecza i regionów nadwiślańskich centralnej Polski. Będzie można usłyszeć na żywo m.in. fragmenty nagrodzonego albumu „Uwodzenie”, który w tym roku zdobył Fryderyka w kategorii Album roku – muzyka świata. Na koncercie gościnnie wystąpi też Kapela Zdzisława Kwapińskiego.
Kapela ze Wsi Warszawa to najbardziej rozpoznawalny i utytułowany zespół prezentujący autorskie interpretacje starych mazowieckich pieśni i melodii. Istnieje od 1997 roku. Na jej repertuar składają się awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej. W instrumentarium kapeli słychać tradycyjne instrumenty: skrzypce, cymbały czy barabany, które na krążkach Kapeli brzmią wyjątkowo nowocześnie.
Koncert będzie częścią cyklu Mazowieckiego Szlaku Tradycji, prowadzonego przez Departament Kultury, Promocji i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego,
Organizatorami koncertu są: Urząd Miasta Ciechanowa, Województwo Mazowieckie, Mazowiecki Szlak Tradycji, AKW Karrot Kommando.

Red/UM

Znajdź nas na FB

Reklama
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
reklama_internet_web
baner1
1050x320_ciech_nowosci
jasinscy
klonove_1050x320
reklama ciechanow
previous arrow
next arrow
Reklama
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
agro trans-01
gawax2
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie