Z okazji Dnia Babci i Dziadka Park Nauki Torus wraz z Bankiem Żywności w Ciechanowie organizuje warsztaty kulinarne dla babć, dziadków i ich wnucząt. Będzie to świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu, ale i odkrycia jak smacznie gotować w duchu zero waste.

Ideą przyświecającą temu spotkaniu jest włączenie seniorów i dzieci w działania skierowane na rzecz niemarnowania żywności. Seniorzy dzieląc się swoim bogatym życiowym doświadczeniem będą mogli wesprzeć wnuczęta w przygotowaniu smakowitych potraw, ale również podzielić się swoimi sprawdzonymi sposobami na wykorzystanie dostępnych w domu produktów.

Do marnowania jedzenia przyznaje się 30% Polaków. Jedną z wielu przyczyn marnowania żywności jest brak pomysłów na dania z produktów, które pozostają niewykorzystywane podczas przygotowywania posiłków. Aby zapobiegać marnowaniu, Bank Żywności w Ciechanowie organizuje wiele projektów i warsztatów zwiększających świadomość ekologiczną w tym zakresie. Kolejne już warsztaty kulinarne w Parku Nauki Torus są kontynuacją tych działań.Międzypokoleniowe warsztaty kulinarne odbędą się 22 stycznia 2022r. o godzinie 14.00.

Zapraszamy do zapisów dzieci w wieku od 6 lat oraz ich babcie lub dziadków. Podczas najbliższych warsztatów uczestnicy przygotują m.in wytrawne francuskie ciasteczka, ciastka owsiane i placuszki z owocami. Koszt udziału w zajęciach to 25 zł od osoby. Wszystkie przygotowane potrawy, uczestnicy będą mogli zabrać do domu.

Zapisy pod nr tel. 236749313

 

źródło: parknaukitorus.pl

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska