COEK Studio pozyskał 380 tys. zł na realizację nowego cyklu edukacyjno-kulturalnego. Latem na błoniach zamkowych odbędzie się Wakacyjny Festiwal Filmowy. Zorganizowane będą też warsztaty wokalno-taneczno-muzyczne dla mieszkańców w różnym wieku. Wstęp na wydarzenia będzie bezpłatny.

Pomimo zamknięcia jednostek kultury przez rząd, miejski ośrodek edukacji kulturalnej nie zwalnia tempa przygotowań do realizacji kolejnych przedsięwzięć. Już w najbliższych miesiącach planowane jest rozpoczęcie realizacji nowego cyklu „Otwórz się na musical”.

Celem zadania jest umożliwienie integracji społecznej i wielopokoleniowej oraz aktywizacja społeczna mieszkańców poprzez kontakt z kulturą.

W miesiącach letnich COEK zrealizuje na błoniach przy Zamku Książąt Mazowieckich Wakacyjny Festiwal Filmowy. Projekcje filmowe będą odbywały się w piątkowe i sobotnie wieczory. Każdą z nich poprzedzi prelekcja dotycząca musicalu. Festiwal zostanie zorganizowany w formule nawiązującej do poprzednich kilku edycji Kina Letniego.

W ramach projektu zostaną wyemitowane znane klasyki musicalu, m.in. „Deszczowa piosenka” (1952 r.), „West Side Story” (1961 r.), „Grease” (1978 r.), „Hair” (1979 r.), „Bluesbrothers” (1980 r.), „Moulin Rouge” (2001 r.), czy też „Chicago” (2002 r.).

Projekt obejmie też organizację warsztatów wokalnych i muzycznych, w których udział będą mogli wziąć ciechanowianie w różnym wieku. Odbędą się też warsztaty aktorskie i taneczne.

Na zakończenie każdego wieczornego pokazu filmowego pod chmurką odbędzie się prezentacja efektów pracy uczestników warsztatów, którzy wykonają przygotowany przez siebie fragment musicalu.

Na realizację zadania COEK Studio pozyskał 380 tys. zł w ramach konkursu ofert z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

red/UM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska