Wieczór filmowy i rozmowa z Arkadiuszem Gołębiewskim już dziś w Służewieckim Domu Kultury w Warszawie. Spotkanie “Od Bałkanów po Indie” będzie niezwykłe, pełne wspomnień i zapewne wzruszeń. Bohater dzisiejszego Klubu dyskusyjnego opowie o swoich   przygodach filmowych sprzed lat. 

Przed laty, bo jeszcze w końcówce XX wieku odbyłem z kamerą kilka podróże. Były to Indie, Mongolia, Ameryka Południowa w tym Peru, Boliwia ale również nasycone jeszcze zapachem prochu Bałkany. Powstało kilka filmów w tym cykl dokumentalny “Na misyjnym szlaku”, który co jakiś czas przypomina TVP. Dzisiaj namiastka moich działań z przed lat. Spotkanie poprowadzi Waldemar Czechowski, z którym miałem to szczęście przemierzać podnóża Himalajów oraz współtworzyć jeden z filmów – podkreśla Arkadiusz Gołębiewski. 

Początek godz. 19:00

Widzowie będą mogli obejrzeć dwa filmy: 

Wyjrzyj przez okno

Co tam zobaczysz, kiedy ustaną wybuchy i opadnie wojenny pył? Film opowiada o zabliźnianiu ran oraz terapii dla młodych ludzi, na przykładzie działań integracyjnych w państwach byłej Jugosławii. Widzimy konflikt oraz próbę łagodzenia napięć między Serbami, Albańczykami i obywatelami Kosowa. Dokument pokazuje, jaka może być rola artystów i sztuki oraz jaka była rola Polski w projekcie opisywanym przez film.

Dolanji czyli polskie serce w Tybecie

Film opowiada o inicjatywie kobiet zrzeszonych w Fundacji Njatri z Poznania, które zainicjowały pomoc i „adopcję serca” dzieci – sierot uchodźców z Tybetu. Widzimy i uczestniczymy w drodze Natalii z Polski, która jedzie do ośrodka dla sierot tybetańskich w klasztorze buddyzmu-bon, w Dolanji – w Indiach, aby spotkać się z wybranym do adopcji dzieckiem.

Arkadiusz Gołębiewski – polski operator, reżyser, producent i scenarzysta filmowy. Ukończył studia w PWSFTViT w Łodzi na Wydziale Operatorskim i Realizacji TV. Jako reżyser debiutował w 1998 roku w fabularyzowanym dokumencie Jam jest Maryse Boticelise, a jako autor zdjęć w 1999 roku w filmie fabularnym 4 w 1 w reż. Wenenty Nosul. Jego twórczość obejmuje przede wszystkim filmy dokumentalne realizowane w Polsce, Europie, Ameryce Południowej i Azji. W swoich najnowszych obrazach skupia się na powojennej historii Polski. Jest autorem projektu edukacyjnego przeznaczonego dla młodych adeptów sztuki filmowej Nakręć dziadka komórką, realizowanego w Polsce oraz zagranicą. Jest pomysłodawcą oraz twórcą Festiwalu Filmów Dokumentalnych Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci, na którym prezentowane są filmy poruszające tematykę powojennej historii Polski. Kieruje projektami „Akademia Filmowa NNW”, „Pitching Forum”.

Należy zaznaczyć, że od ponad 18 lat wydaje tygodnik Czas Ciechanowa. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
optyk-baner-internet
reklama
mazowsze-5
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska