Czas na czerwcowe wyzwanie szydełkowe – podczas warsztatów robić będziemy ośmiorniczki dla wcześniaków włączając się w akcję charytatywną Fundacji Małych Serc. Warsztaty odbędą się w Krzywej Hali 17.06.2023 r., początek o godz. 14.00.

Inicjatorką kampanii jest dr Marta Tomaszewska, pediatria z Patologii i Intensywnej Terapii Noworodka WSzZ w Kielcach. Lekarka przeczytała o bawełnianych ośmiorniczkach dla wcześniaków na blogu Polki mieszkającej w Danii i poprzez media społecznościowe dotarła do kobiet, które charytatywnie zaczęły dziergać zabawki. Wcześniaki po urodzeniu mają potrzebę chwytania. Zaciskają piąstki na kablach, cewnikach, przewodach, które je otaczają w inkubatorze. W ten sposób mogą sobie zrobić krzywdę. Ośmiorniczka jest nie tylko bezpieczna i przyjazna, ale też kształtem przypomina pępowinę. Akcja jest kierowana do wcześniaków, które leżą w inkubatorach. Rodzice nie mogą być na oddziale cały czas,a z taką ośmiornicą dziecko może poczuć się lepiej i mieć choć namiastkę bezpieczeństwa. Dziecko dostaje taką ośmiornicę, która przypomina pępowinę, więc woli bawić się jej mackami niż kablami. Do tego czuje się bezpieczniej, a to niezwykle potrzebne takiemu maluchowi, którego start nie jest łatwy.

Zajęcia z szydełkowania są znakomitą okazją do zrelaksowania się, zniwelowania stresu, a także rozwinięcia swoich umiejętności manualnych oraz okazją do spotkania w gronie osób, które mają podobne pasje. A przy okazji możemy pomóc.

 

źródło:MBP

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska