Nadszedł długo wyczekiwany przez najmłodszych mieszkańców Mazowsza dzień. W tym roku uczniowie z naszego regionu rozpoczęli ferie jako ostatni razem ze swoimi rówieśnikami z województw dolnośląskiego, zachodniopomorskiego i opolskiego. Dwutygodniowa przerwa zimowa potrwa do 26 lutego. Dla tych, którzy nie wyjeżdżają w góry i ferie spędzają w domu, mazowieckie instytucje kultury przygotowały wiele atrakcji.

Ferie to doskonała okazja, by odkrywać nowe miejsca na turystycznej mapie naszego regionu i zwiedzić różne ciekawe zakątki, a tych na Mazowszu nie brakuje. Dodatkową zachętą do podróżowania jest sezonowa oferta Kolei Mazowieckich „Bilet Turysty”. W ciągu trzech dowolnie wybranych dni podróżni mogą odbyć nieograniczoną liczbę przejazdów pociągami KM. To bardzo dobre rozwiązanie dla tych, którzy w czasie ferii zamierzają zwiedzać nasz region, podróżując pociągami Kolei Mazowieckich.

Do zwiedzania Mazowsza podczas ferii zimowych zachęca marszałek Adam Struzik. – Województwo mazowieckie jest piękne i interesujące. Co prawda nie mamy gór, ale wiele różnorodnych i ciekawych miejsc, które warto odwiedzić. Zachęcam do aktywnego i bezpiecznego spędzania czasu.

Uczniowie z subregionu ciechanowskiego mogą skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez instytucje kultury. O najmłodszych mieszkańcach, którzy w najbliższy poniedziałek rozpoczynają ferie, nie zapomina Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, które przygotowało specjalną ofertę dla dzieci i młodzieży. Na uczestników czekają warsztaty, lekcje muzealne i bezpłatne zwiedzanie wystaw. Oferta jest skierowana do uczniów w wieku od 7 do 12 lat. Organizatorzy zaplanowali dwa turnusy. Pierwszy odbędzie się od 13 do 17 lutego w godzinach 9-11, a drugi od 20 do 24 lutego w godzinach 10.30-13. Zajęcia będą odbywać się od poniedziałku do czwartku w budynku ekspozycyjnym przy ul. Warszawskiej 61, a w piątki organizatorzy zapraszają do Zamku Książąt Mazowieckich przy ul. Zamkowej 1.

Warto również zapoznać się z ofertą Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Placówka przygotowała propozycje dla dzieci w wieku od 5 do 12 lat. Zajęcia będą odbywać się od 13 do 17 lutego w godz. 10-15. – Zapraszamy najmłodszych na półkolonie pod hasłem „Romantycy są wśród nas”. Uczestnicy wezmą udział w warsztatach twórczych, lekcjach muzealnych, kreatywnych zabawach czy zajęciach muzycznych – opowiada Aldona Łyszkowska, kierownik Działu Wydawnictw, Edukacji i Promocji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze.

 

źródło:UMWM

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska