Wojewoda Mazowiecki dokonał szczegółowej analizy niepokojących informacji o nieuczciwych praktykach stosowanych przez tzw. pośredników, w ramach prowadzonych postępowań o udzielenie cudzoziemcom zezwoleń na pobyt czasowy w Polsce. W związku z tym przypominamy, że Mazowiecki Urząd Wojewódzki nie pobiera opłat za rezerwację miejsc w kolejkach.

Tym samym przestrzegamy przed korzystaniem z usług firm, które za dodatkową opłatą oferują miejsca. Urząd nie ponosi odpowiedzialności za działania takich firm, a zakupione terminy wizyt nie dają gwarancji obsługi.

Informujemy także, że rozpoczęliśmy prace nad udoskonaleniem systemu rezerwacji miejsc. Dlatego też od piątku, 12 kwietnia 2024 roku, zamykamy możliwość rezerwacji terminu wizyty w urzędzie poprzez kalendarz inPOL dla pobytów czasowych. W zamian udostępniamy formularz zgłoszeniowy, który od piątku będzie służył do zarezerwowania wizyty w urzędzie w celu złożenia wniosku o pobyt czasowy.

Służby Wojewody mają świadomość, że żadne rozwiązanie nie daje stuprocentowej gwarancji wykluczenia handlu miejscami w kolejce, zwłaszcza w kontekście stale rosnącej na Mazowszu liczby składanych wniosków, ale Mazowiecki Urząd Wojewódzki podejmuje wszelkie działania, by te nieuczciwe praktyki wyeliminować.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z regulaminem rezerwacji wizyt, w przypadku zidentyfikowania nieprawidłowości przy wypełnieniu formularza zgłoszeniowego (np. korzystanie z działania botów), może on zostać odrzucony, a termin wizyty nie zostanie zarezerwowany, w efekcie czego klient nie będzie obsłużony.

Link do formularza zgłoszeniowego: https://pobyt-czasowy-zapis-na-zlozenie-wniosku.mazowieckie.pl/

Ważne! Formularz zgłoszeniowy dotyczy tylko pobytów czasowych. Pozostałe zakresy, np. pobyt stały, rezydenta długoterminowego UE i in., nadal będą obsługiwane przez kalendarz inPOL

 

źródło:MUW

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska