Sztafeta potrwa dwie doby, rozpocznie się w piątek, 17 maja, o godz. 18.00 a zakończy się w niedzielę, 19 maja, po godz. 18.00. Bieg organizowany jest na rzecz niepełnosprawnej Ani Ogonowskiej. Ania ma 2 lata, jest dzieckiem z zespołem Downa, zmagającym się z białaczką. Przebyty dystans przełoży się na finansowe wsparcie dla niej. Uczestnicy mogą zapisywać się przez internet, na przynajmniej jedno 12-kilometrowe okrążenie pętlą miejską.
Organizatorzy zachęcają do udziału w charytatywnej sztafecie wszystkich miłośników biegania, amatorów, którzy uprawiają ten sport rekreacyjnie, dla samych siebie, zdrowia i przyjemności. Nie liczą się wyniki, czas i tempo, lecz sam fakt przebiegnięcia i tym samym realna pomoc w leczeniu i rehabilitacji chorej dziewczynki.
Do sztafety przyłączą się także utytułowani biegacze. Pobiegnie kolejny raz Tomasz Walerowicz – dwukrotny zwycięzca polskiej edycji biegu Wings For Life World Run, gdzie meta goni zawodników. Udział zapowiedział ponownie ultramaratończyk Grzegorz Włodarczyk oraz Paweł Mej, znany też jako Bosy Biegacz, który 2 maja ubiegłego roku, charytatywnie dla Arturka z Tczewa, przebiegł boso ponad 93 km i ustanowił Rekord Polski Guinnesa na najdłuższy dystans boso w 24 godziny. Udział pierwszy raz zapowiedział maratończyk, wielokrotny medalista mistrzostw Polski Mariusz Giżyński oraz również wielokrotny medalista mistrzostw Polski Emil Dobrowolski. Pobiegnie także prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.
Sztafeta jest inicjatywą stowarzyszenia Mazovia ProActiv. Start, meta, biuro sztafety i strefa zmian znajdować się będą na terenie parkingu sklepu Carrefour przy ul. Armii Krajowej 24 w Ciechanowie. Uczestnikiem może być każdy pełnoletni biegacz. Formularz, za pośrednictwem którego można się zapisywać, dostępny jest na stronie internetowej www.mazoviaproactiv.pl. Znajdują się tam również regulamin oraz szczegółowe informacje. Podczas rejestracji należy wybrać godzinę, o której zamierza się rozpocząć swój bieg. Gdy chce się biec kilkukrotnie, wówczas kilkukrotnie trzeba uzupełnić formularz rejestracyjny. Sztafeta będzie odbywała się zgodnie z zasadami ruchu drogowego. Uczestnicy biorąc udział w sztafecie zobowiązują się do ich przestrzegania.
Organizację sztafety, która odbędzie się pod patronatem prezydenta miasta, wspierają MOSiR i WOPR. Sponsor – firma T4B – zapłaci za wybiegane kilometry, darczyńcy zapełnią puszki Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą.

Red.

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska