Siedemnastu polskich kolarzy wystartuje w sobotę, 29 lipca w Poznaniu w 80. Tour de Pologne. Wśród nich jest pochodzący z Ciechanowa Łukasz Wiśniowski. 

W Tour de Pologne 2023 ma wystąpić rekordowa liczba Polaków. Jak podała oficjalna strona wydarzenia – tourdepologne.pl na starcie wyścigu powinno pojawić się siedemnastu “Biało-Czerwonych”. Jednak tylko siedmiu z nich pojedzie w barwach reprezentacji Polski.

Tour de Pologne 2023 odbędzie się w dniach 29 lipca – 4 sierpnia. W tym sezonie wyścig TdP będzie obchodzić potrójny jubileusz. Wyścig odbędzie się już po raz 80. w historii, od daty pierwszych zmagań minęło 95 lat.

Po wielu latach przerwy zawodnicy ponownie będą się ścigać na zachodniej stronie Polski. Zmagania toczyć się będą w pięciu województwach: wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim, śląskim i małopolskim. Mety etapów zlokalizowane będą w następujących miejscowościach: Poznań, Karpacz, Duszniki-Zdrój, Opole, Bielsko-Biała, Katowice i Kraków.

W Tour de Pologne 2023 w reprezentacji Polski, w której znalazło się siedmiu kolarzy: Marcin Budziński, Jakub Kaczmarek, Norbert Banaszek, Patryk Stosz, Piotr Brożyna, Maciej Paterski i Bartłomiej Proć.

Ciechanowianin Łukasz Wiśniowski pojedzie w ekipie EF Education-EasyPost ze Stanów Zjednoczonych. 31-latek  swój aktualny klub reprezentuje od 2021 roku. Wcześniej jeździł m.in. dla Team Qhubeka ASSOS z RPA czy polskiej drużyny CCC. Wiśniowski w 2018 r. zajął drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad ME. Polak w 2014 r. triumfował z kolei w  Circuit des Ardennes International. Rok temu w Tour de Pologne był 126. 

fot. EF Education-EasyPost / Getty Images

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska