Żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej – st.szer. Weronika Krzywnicka zdobyła wicemistrzostwo Hiszpanii w karate kyokushin. O miejsce na podium walczyło w sumie 450 sportowców.

W sobotę 6 kwietnia br. Barcelonie odbył Spanish Open Karate Championship Karate Kyokushin IKO. W Hiszpanii spotkali się najlepsi zawodnicy Europy, łącznie 450 sportowców z 20 krajów.

W prestiżowym turnieju wystartowało 6 reprezentantów Ciechanowskiego Klubu Karate Kyokushin. Wśród nich była utytułowana zawodniczka – st.szer. Weronika Krzywnicka – żołnierz 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Na swoim koncie ma wiele sukcesów zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Ze słonecznej Barcelony przywiozła kolejne trofeum – wicemistrzostwo Hiszpanii.

– Start w SPANISH OPEN uważam za bardzo udany. Mogłam zmierzyć się z zawodniczkami, które będą moimi rywalkami na Mistrzostwach Europy. Za mną 3 wymagające walki z reprezentantkami Węgier i Włoch, jedną walkę wygrałam przed czasem, a to motywuje, żeby sięgać po więcej. Finał był równie ważnym doświadczeniem, zmierzyłam się z obecną mistrzynią Europy karate kyokushin zarówno w kategorii wagowej do 55kg, jak i OPEN. Hiszpańska rywalizacja za mną, a już za miesiąc kolejne wyzwanie, będę bronić tytułu V-ce Mistrza Europy na zawodach w Bułgarii. – powiedziała st.szer. Krzywnicka

Weronika wstąpiła w szeregi 5 MBOT w 2019 roku. Początkowo, jak większość Terytorialsów łączyła służbę z życiem cywilnym. Weekendy poświęcała na szkolenia wojskowe, a w tygodniu zaszczepiała pasją do sportów młodych adeptów sztuk walk. Sama zaczynała przygodę z karate jako dziecko – mając 8 lat. Ciężka praca, jasno sprecyzowane cele i determinacja zaowocowały wieloma sukcesami, tj. wicemistrzostwo Europy Karate Kyokushin, złoty medal: w Pucharze Polski, Mistrzostwach Mazowsza, Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin, IKO Polish Open Cup.

Po kilku latach zdobywania doświadczenia, jako żołnierz Terytorialnej Służby Wojskowej, st. szer. Krzywnicka postanowiła związać się w Wojskiem Polskim na stałe – obecnie jest żołnierzem zawodowym w kompanii dowodzenia ciechanowskiej Brygady.

 

źróło: 5MBOT

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska