O tym, że ucieczka z miejsca zdarzenia drogowego nie popłaca, przekonała się 18-letnia kierująca oplem. Kobieta doprowadziła do kolizji z innym autem i odjechała. Dzięki nagraniu z monitoringu policjanci z ciechanowskiej drogówki namierzyli numery rejestracyjne pojazdu i jego użytkowniczkę, która nie uniknęła odpowiedzialności.
W minioną sobotę (15.03) na ul. Pułtuskiej w Ciechanowie doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów. W rozmowie ze zgłaszającym policjanci ustalili, że kierująca oplem, jadąca w tym samym kierunku, na sąsiednim pasie ruchu, uderzyła w jego pojazd, a następnie odjechała z miejsca zdarzenia. Dzięki analizie nagrań z monitoringu policjanci szybko ustalić numery rejestracyjne pojazdu, który uczestniczył w zdarzeniu. Mundurowi pojechali do właściciela auta, w rozmowie, z którym ustalili, kto użytkował pojazd.
Policjanci jeszcze tego samego dnia dotarli do kobiety, która kierowała oplem. Samochód posiadał uszkodzenia świadczące o tym, że brał on udział w zdarzeniu drogowym. 18-letnia mieszkanka powiatu ciechanowskiego przyznała się do spowodowania kolizji. Policjanci ukarali ją mandatem karnym 5000 zł i 10 punktami karnymi.
źródło: KPP Ciechanów