Nie pamiętała, jak się nazywa, i gdzie mieszka. Seniorka w kapciach i koszuli nocnej siedziała na ławce przy jednej z ulic w Ciechanowie. Dzięki właściwej reakcji osoby zgłaszającej i interwencji policjantów 87-latka w porę otrzymała pomoc i została przekazana pod opiekę rodziny.


– W minioną niedzielę (11.02) około godziny 12.30 dyżurny ciechanowskiej komendy został powiadomiony, że przy jednej z ulic w Ciechanowie na ławce siedzi starsza kobieta. Z przekazanych informacji wynikało, że seniorka nie wie, jak się nazywa i gdzie mieszka, a ubrana jest nieadekwatnie do panujących warunków atmosferycznych – ma kapcie i koszulę nocną. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego, którzy potwierdzili zgłoszenie. Starsza kobieta była zupełnie zdezorientowana, a kontakt z nią był utrudniony. Nie potrafiła powiedzieć, co robi w tym miejscu i dlaczego wyszła z domu – relacjonuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie. – Policjanci zaopiekowali się kobietą i ustalili jej tożsamość. Już po chwili na miejscu interwencji zjawiła się córka 87-letniej ciechanowianki, która zaopiekowała się seniorką. Dzięki odpowiedniej reakcji osoby postronnej i szybkiej reakcji policjantów cała historia miała szczęśliwy finał – dodaje. 

Policja apeluje  o zwracanie szczególnej uwagi na osoby starsze, zdezorientowane, które z różnych powodów nie są w stanie wrócić do domu i mogą potrzebować pomocy oraz opieki. Szczególnie pory nocne i niskie temperatury są dla nich niebezpieczne. Dlatego też nie bądźmy obojętni, reagujmy! Pamiętajmy, że wystarczy telefon na numer alarmowy. Funkcjonariusze sprawdzą każdy sygnał i udzielą odpowiedniej pomocy.

 

fot. pixaby

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska