Trzeźwość za kierownicą to podstawa, bez względu na to, czy jest to kierownica pojazdu mechanicznego, czy roweru. Już niewielka ilość spożytego alkoholu wpływa na czas reakcji. W minioną niedzielę policjanci zatrzymali 56-latka, który wsiadł na swój jednoślad, mając ponad 2,5 promila. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy uczestnik ruchu drogowego, stanowi potencjalne zagrożenie. Policja apeluje! Piłeś – nie jedź!

– W minioną niedzielę (21.04) około godziny 14.00 w Zygmuntowie policjanci z Posterunku Policji w Glinojecku zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. Badanie alkomatem wykazało, że 56-letni mieszkaniec powiatu płońskiego ma prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł – informuje asp. Magda Zarembska Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Ciechanowie

Policjanci apelują o rozwagę i przypominają o zagrożeniach związanych z jazdą na rowerze po spożyciu alkoholu. Rowerzyści muszą pamiętać, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego i nic nie zwalnia ich z przestrzegania przepisów. Każdy nietrzeźwy kierowca stwarza realne i poważne zagrożenie na drodze.

Przypominamy, że za jazdę rowerem w stanie po użyciu alkoholu, czyli na poziomie od 0,2 do 0,5 promila grozi mandat karny w wysokości 1000 złotych. Kiedy rowerzysta jest nietrzeźwy, czyli poziom alkoholu w jego organizmie jest większy niż 0,5 promila wysokość mandatu, wzrasta do kwoty 2500 złotych.

Reklamy
1050x320 (1)
previous arrow
next arrow
1050x320 (1)
pansim 1050 xz 320 NA STRONE INTERNETOWĄ    TC 1200x300p
PORTAL(1050X320)
1050x320px_GrillKaczka_
Tesali
baner-maj
Baner_czas ciechanowa
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Konstrukcje Stalowe
Strony Internetowe Ciechanów