Do dramatycznego zdarzenia doszło w minionym tygodniu w Ciechanowie. Syn usiłował zabić ojca. Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 3 lutego ok. godz. 8 na ul. Krubińskiej w Ciechanowie.
– Dyżurny ciechanowskiej komendy został powiadomiony o awanturze domowej. Policjanci pojechali pod wskazany adres. Z mieszkania dochodziły odgłosy awantury. Osoba przebywająca w mieszkaniu nie chciała otworzyć drzwi. W związku z realnym zagrożeniem życia lub zdrowia osób przebywających w mieszkaniu na miejsce została wezwana straż pożarna. Funkcjonariusze przez okno weszli do środka. Zauważyli, że na podłodze leży zakrwawiony 61-letni mężczyzna. W mieszkaniu przebywał również syn mężczyzny. 31-latek został zatrzymany, natomiast jego ojciec został przetransportowany do szpitala – poinformowała podkom. Ewa Brzezińska z KPP Ciechanów.
Policjanci z Ciechanowa zatrzymali 31-latka, który kilkakrotnie zadawał ciosy nożem swojemu ojcu, a nawet szczuł go psem oraz parzył wrzątkiem. Spowodował u mężczyzny obrażenia zagrażające życiu. Po zebraniu materiału dowodowego prokurator przedstawił 31-letniemu mieszkańcowi Ciechanowa zarzut usiłowania zabójstwa. Na wniosek śledczych i prokuratora, Sąd Rejonowy w Ciechanowie wobec podejrzanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Mężczyźnie grozi dożywocie.
Lim.

Znajdź nas na FB