Każdego roku z powodu zatrucia tlenkiem węgla, potocznie zwanego czadem, ginie kilkadziesiąt osób. Bardzo często nie ma to związku z powstaniem pożaru, a wynika jedynie z niewłaściwej eksploatacji budynków i znajdujących się w nich urządzeń i instalacji grzewczych.
W poniedziałek , 3 lutego o godz. 19:20 do Stanowiska Kierowania w Ciechanowie wpłynęła informacja o miejscowym zagrożeniu w budynku wielorodzinnym w Ciechanowie przy ul Sienkiewicza. Na miejsce natychmiast udały służby ratunkowe.
– Na miejscu KDR stwierdził, że w jednym z lokali mieszkalnych niewielkie stężenie tlenku węgla. Jedna z osób uskarżała się na dolegliwości na skutek przebywania ww. lokalu. KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, ewakuować lokatorów na zewnątrz i udzielić im pomocy medycznej, zadysponować na miejsce zdarzenia ZRM oraz przedstawiciela TBS Ciechanów, przewietrzyć mieszkanie poprzez otwarcie pozostałych okien, sprawdzić pozostałe mieszkania w tym samym pionie budynku pod kątem zagrożenia ze strony CO. W wyniku kontroli w/w mieszkań stwierdzono, że w jednym z mieszkań występuje niewielkie stężenie CO. W związku z powyższym KDR polecił ewakuować jedynego użytkownika lokalu i udzielić mu pomocy do momentu przybycia ZRM, wygasić w palenisku oraz przewietrzyć lokal poprzez otwarcie okien. Dokonano również sprawdzenia mieszkania na parterze, jednakże nie stwierdzono w nim zagrożenia. Po przybyciu ZRM i przeprowadzeniu wywiadu przez lekarza z poszkodowanymi, lekarz uznał, że pomocy wymaga jedynie jedna osoba, która po przebadaniu pozostała na miejscu zdarzenia. Po przewietrzeniu i ponownym sprawdzeniu lokali urządzeniem pomiarowym nie stwierdzono obecności tlenku węgla. W trakcie działań na miejsce przybył Komendant Powiatowy PSP w Ciechanowie oraz przedstawiciel TBS Ciechanów, któremu przekazano miejsce prowadzonych działań – relacjonuje przebieg działań mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie.
W działaniach trwających 59min udział brał jeden zastęp straży pożarnej.

lim.

Fot. KP PSP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider