W dniu 6 grudnia 19-letni mieszkaniec i 59-letnia mieszkanka Glinojecka wykazali się dużą przytomnością umysłu i rozwagą reagując w sytuacji zagrożenia życia napotkanego człowieka.

W mikołajki 19-letni kierowca jadąc przez miejscowość Ogonowo w gminie Glinojeck zauważył na swoim pasie ruchu leżącego na jezdni mężczyznę. Ominął go po czym zatrzymał się i wezwał pomoc pozostając z nim, aby nie najechał na niego inny pojazd. Nadjeżdżająca mieszkanka Glinojecka widząc tą sytuację również zatrzymała się aby pomóc mężczyźnie. Oboje pozostali z nim do czasu przyjazdu policjantów. Całe zdarzenie miało miejsce w godzinach popołudniowych gdy o tej porze roku na dworze jest już ciemno i panują niskie temperatury. Pieszy ponadto nie posiadał żadnego elementu odblaskowego i okazało się, że był nietrzeźwy. Za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Bez względu na wymiar kary i tak otrzymał tego dnia prezent – dwóm mieszkańcom Glinojecka zawdzięcza życie.

Policja apeluje. Zgodnie z przepisami ustawy Prawo o ruchu drogowym piesi, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Używanie elementów odblaskowych przez pieszych, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok i widoczność jest zdecydowanie gorsza, może uratować życie.

 

red.