Na policyjną grupę SPEED wpadł kierowca Audi w miejscowości Grzybowo w gminie Regimin.  Funkcjonariusze  zatrzymali prawo jazdy, za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o 62 km/h.

– W poniedziałkowy wieczór, w miejscowości Grzybowo, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyznę kierującego Audi, który w terenie zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 62 km/h. 26 – letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego pędził przez miejscowość z prędkością 112 km/h. Z uwagi na popełnione wykroczenie i obowiązujące przepisy ruchu drogowego mundurowi zatrzymali kierującemu prawo jazdy na trzy miesiące. Oprócz zatrzymania dokumentu na kierującego za przekroczenie prędkości nałożono mandat i punkty karne – informuje kom. Jolanta Bym, rzecznik prasowy KPP w Ciechanowie. 

Policja przypomina, że zgodnie z przepisami ruchu drogowego w przypadku przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie zatrzymuje kierowcy prawo jazdy już w trakcie prowadzonej kontroli drogowej. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące.

red. 

 

 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska