W miniony weekend funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego ciechanowskiej policji wyeliminowali z ruchu kierowców pod wpływem alkoholu, którzy stanowią ogromne zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

 

 

W piątek po godz. 17:00 w Pęchcinie na ul. Płockiej policjanci z ciechanowskiej drogówki zatrzymali kierowcę Opla. 59-letni mężczyzna kierował samochodem mając ponad promil alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia około g. 23:40 funkcjonariusze udali się do m. Kownaty Żędowe, gdzie miało dojść do zdarzenia drogowego. Na miejscu zastali pojazd marki Renault Megane, który dachował. Kierujący oddalił się z miejsca zdarzenia, jednak policjanci szybko ustalili, że pojazdem kierował 27-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna kierując pojazdem w stanie nietrzeźwości nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, wpadł w poślizg i dachował. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Trwają czynności w tej sprawie.

W sobotę, po godz. 21:00 na terenie powiatu ciechanowskiego doszło do kolejnego zdarzenia z udziałem nietrzeźwego kierowcy. 41-letni kierujący pojazdem Mitsubishi również nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze uderzając w ogrodzenie posesji. Mężczyzna kierował samochodem mając blisko 1,5 promila w organizmie, ponadto nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania pojazdem. Teraz odpowie przed sądem.

W niedzielę o godz. 20:25 w Ciechanowie na ul. Tatarskiej funkcjonariusze WRD zatrzymali 31-latka poruszającego się pojazdem Renault. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 0,5 promila.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz kierowania pojazdów oraz wysoka nawiązka.

 

źróło:KPP Ciechanów

 

Reklama
Tesali
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama13
reklama13
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska