56-latek, który znęcał się psychicznie i fizycznie nad swoją żona został zatrzymany przez ciechanowskich policjantów. Decyzją prokuratora mężczyzna objęty został policyjnym dozorem. Ma również zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz nakaz opuszczenia lokalu wspólnie z nią zajmowanego. Sprawca przemocy domowej odpowie teraz przed sądem. Grozi mu nawet do 5 lat więzienia.

– W minioną sobotę (30.09) ciechanowscy policjanci zostali wezwani na interwencję związaną z przemocą domową. Z relacji zgłaszającej wynikało, że jej mąż będąc w stanie nietrzeźwości wszczyna awantury domowe, wyzywa ją słowami wulgarnymi, szarpie i popycha. Mundurowi zatrzymali awanturującego się, nietrzeźwego 56–latka. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad żoną. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Ponadto prokurator zadecydował o zastosowaniu wobec 56-letniego mieszkańca powiatu ciechanowskiego środków zapobiegawczych w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia zajmowanego wspólnie domu oraz zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonej na odległość 50 m – poinformowała asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej policji. 

Na przemoc domową nie można pozostawać obojętnym. Warto pamiętać, że brak reakcji, to ciche przyzwolenie. Każdy, kto jest świadkiem takiego zachowania, powinien działać. Również osoby krzywdzone przez najbliższych powinny znaleźć w sobie siłę, by zgłosić się po pomoc i doprowadzić do ukarania sprawcy.

 

 

fot. pixaby

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska