Wyprzedzanie pojazdem to najbardziej niebezpieczny manewr, jaki wykonuje kierowca w ruchu drogowym. Jest to sytuacja, która wymaga od kierowcy szczególnej ostrożności i często wykonywania kilku czynności w tym samym czasie. Wczoraj na terenie pow. ciechanowskiego doszło do dwóch zdarzeń drogowych spowodowanych nieprawidłowym manewrem wyprzedzania.


– Wczoraj ( 12 stycznia)  około godz. 11:30 na drodze wojewódzkiej nr 617 w miejscowości Wola Wierzbowska doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych. Policjanci ustalili, że 29-letni kierujący samochodem Dodge poruszał się w kierunku Przasnysza, wraz z nim podróżowali dwaj pasażerowie. Według relacji kierującego na chwilę odwrócił uwagę od drogi. Gdy zauważył zwalniający przed nim pojazd wykonał manewr wyprzedzania, podczas którego doprowadził do zderzenia z pojazdem marki Renault, którego kierująca wykonywała manewr skrętu w lewo. W wyniku zdarzenia 70-letnia kierująca Renaultem została przewieziona do szpitala – relacjonuje mł.asp. Aneta Podgórska z KPP w Ciechanowie. 

Po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających wobec 29-latka zostanie skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

Do kolejnego zdrazenia doszło ok. godz. 17: 00.

– Na drodze krajowej nr 60 w miejscowości Morawy-Wicherki doszło do zderzenia samochodu osobowego z pojazdem ciężarowym. Jak ustalili funkcjonariusze pojazdy poruszały się w kierunku Pułtuska, kierująca Audi podczas manewru wyprzedzania uderzyła w bok pojazdu ciężarowego Scania z naczepą, a następnie wjechała do rowu. Na szczęście nie odniosła ona obrażeń. 47-latka została ukarana mandatem i punktami karnymi – dodaje policjantka. 

red. 

 

Znajdź nas na FB

Reklama
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska