Wczoraj ciechanowscy policjanci prowadzili wzmożone działania kontrole „Trzeźwość”. Niestety nie wszyscy z prawie 450 poddanych kontroli stanu trzeźwości zachowali się odpowiedzialnie. Funkcjonariusze zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy wsiedli za kierownicę po spożyciu alkoholu. Ponadto jeden z nich miał dożywotni sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz obaj odpowiedzą przed sądem.


Policjanci prowadzili akcję od wczesnych godzin porannych. Funkcjonariusze wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości prowadzili działania, których celem była poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg i eliminowanie z ruchu tych, którzy stwarzają realne zagrożenia, przede wszystkim nietrzeźwych kierowców.

Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości prawie 450 kierowców. Około godz. 14.30 w Pęchcinie zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. Badanie stanu trzeźwości 34-letniego mieszkańca Sopotu wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat więzienia.

Kolejny pijany kierowca „wpadł” około godziny 19.45 na ul. Płockiej w Ciechanowie. 41-letni mieszkaniec Warszawy wsiadł za kierownicę citroena mając ponad 2 promile alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych okazało się, że mężczyzna ma dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów wydany przez Sąd Rejonowy w Przasnyszu. Za popełnione przestępstwa 41-latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KPP Ciechanów

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama16
reklama16
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska