13 listopada okazał się pechowy dla właścicieli domu w którym w środę wybuchł pożar. Jak informuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie o godz. 13:24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowosci Gąsocin.

Na miejscu KDR z OSP Gąsocin zastał pożar w piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W pomieszczeniu gdzie wystąpił pożar znajdował się kocioł CO oraz nagromadzone materiały palne (drewno opałowe, papiery). Na szczeście nie było osób poszkodowanych. Mieszkańcy budynku ewakuowali się samodzielnie przed przyjazdem JOP.

– KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, odłączyć energię elektryczna w budynku a następnie podać prąd wody na źródło pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po przybyciu zastępów PSP i przejęciu dowodzenia, kolejni d-cy podtrzymali zamiar taktyczny. Polecono dodatkowo sprawić drugą linię gaśniczą w celu przelewania wyrzucanych na zewnątrz spalonych materiałów. W celu oddymienia piwnicy wykorzystano wentylator osiowy. W trakcie działań na miejsce dotarł patrol Policji oraz pracownicy Pogotowia Energetycznego. W działaniach wykorzystano także kamerę termowizyjną, w celu wykrycia zarzewi ognia – relacjonuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie.                                    Po oddymieniu obiektu uznano, że nie występują dodatkowe zagrożenia i działania zakończono. W działaniach trwających 1h 38min udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej.

red.
Fot. KP PSP Ciechnaów i OSP Gąsocin 

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Ogłoszenie
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider