13 listopada okazał się pechowy dla właścicieli domu w którym w środę wybuchł pożar. Jak informuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie o godz. 13:24 do Stanowiska Kierowania KP PSP w Ciechanowie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowosci Gąsocin.

Na miejscu KDR z OSP Gąsocin zastał pożar w piwnicy w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W pomieszczeniu gdzie wystąpił pożar znajdował się kocioł CO oraz nagromadzone materiały palne (drewno opałowe, papiery). Na szczeście nie było osób poszkodowanych. Mieszkańcy budynku ewakuowali się samodzielnie przed przyjazdem JOP.

– KDR polecił zabezpieczyć teren zdarzenia, odłączyć energię elektryczna w budynku a następnie podać prąd wody na źródło pożaru. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony układu oddechowego. Po przybyciu zastępów PSP i przejęciu dowodzenia, kolejni d-cy podtrzymali zamiar taktyczny. Polecono dodatkowo sprawić drugą linię gaśniczą w celu przelewania wyrzucanych na zewnątrz spalonych materiałów. W celu oddymienia piwnicy wykorzystano wentylator osiowy. W trakcie działań na miejsce dotarł patrol Policji oraz pracownicy Pogotowia Energetycznego. W działaniach wykorzystano także kamerę termowizyjną, w celu wykrycia zarzewi ognia – relacjonuje mł. kpt. Damian Kołpaczyński z KP PSP w Ciechanowie.                                    Po oddymieniu obiektu uznano, że nie występują dodatkowe zagrożenia i działania zakończono. W działaniach trwających 1h 38min udział wzięło pięć zastępów straży pożarnej.

red.
Fot. KP PSP Ciechnaów i OSP Gąsocin 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze2
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama18
reklama18
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska