Niestety nadal nie brakuje kierujących, którzy nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, gdy wsiadają za tzw. kółko nie posiadając do tego prawa jazdy. W miniony wtorek policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu ciechanowskiego, którzy zdecydowali się na przejażdżkę nie mając do tego wymaganych uprawnień. Mężczyznom grozi kara grzywny do 30 tys. złotych.


Statystyki pokazują wyraźnie, że nie brakuje osób, które nie zdają sobie sprawy z zagrożenia, jakie stwarzają swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem i wsiadają za kierownicę nie posiadając do tego uprawnień. Od początku 2023 roku ciechanowscy policjanci zatrzymali aż 42 takich kierujących.

W miniony wtorek (8.08) policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli drogowej kierującego chevroletem, który przekroczył dozwoloną prędkość. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 33-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Tego samego dnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali kierującego citroenem. W tym przypadku okazało się, że 74-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego stracił uprawnienia kilkanaście lat temu za jazdę po alkoholu. Obaj kierujący odpowiedzą teraz przed sądem.

Przypominamy, że wprowadzony w styczniu 2022 roku taryfikator zmienił grzywnę w tym zakresie. Zgodnie z obowiązującymi przepisami wobec osoby, która popełni tak nieodpowiedzialne wykroczenie obowiązkowo jest orzekany zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Policjant obligatoryjnie przekazuje sprawę do sądu, gdzie grzywna może wynieść nawet 30 000 złotych.

 

źródło:KPP Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska