Opady deszczu, śniegu powodują, że warunki na drogachmocno utrudniają jazdę. W tym okresie to właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych, o czym przekonał się m.in. 20-lecni kierowca i jego posażer. 

Do pierwsze ze zdarzeń  doszło 18 stycznia około godz. 15.30 na drodze relacji Ciechanów-Grudusk w miejscowości Łysakowo. Policjanci ustalili, że 20-letni kierujący samochodem Citroen poruszał się w kierunku Gruduska. Wraz z nim podróżował 21-letni mieszkaniec powiatu mławskiego. Kierujący nie dostosował prędkości do trudnych warunków, które panowały na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Pojazd przewrócił się na bok i zatrzymał się na przeciwległym pasie ruchu. We wskazane miejsce natychmiast zostały wysłane służby ratunkowe. Pasażer z obrażeniami ciała przewieziony został do szpitala.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Po przybyciu ZRM osoba poszkodowana została przekazana. Dalsze działania polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia do czasu zakończenia czynności przez Policję. W działaniach trwających 3h31min udział brało pięć zastępów straży pożarnej – relacjonuje kpt. Damian Kołpaczyński oficer prasowy KPPSP w Ciechanowie. 

Również wczoraj  na drodze nr 616 doszło  jeszcze do dwóch zdarzeń drogowych, w których na szczęście nikt nie został ranny.

– Około godziny 16.20 w miejscowości Leśniewo Dolne kobieta kierująca pojazdem Opel Agila nie dostosowała prędkości do warunków na drodze, straciła panowanie nad pojazdem i wjechała do rowu- poinformowała mł. asp. Magda Zarembska z KPP w Ciechanowie. 

Do kolejnego zdarzenia doszło kilka minut później w miejscowości Przążewo. Tam kierujący pojazdem Daewoo również nie dostosował prędkości, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd Renault. Nikomu nic się nie stało – dodała. 

 

 

 

red.

fot. KP PSP Ciechanów

 

Znajdź nas na FB

Reklama
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
scena-reklama-v3_5-
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska