Wspólne działania policjantów Wydziału Kryminalnego ciechanowskiej komendy oraz funkcjonariuszy z Posterunku Policji w Ojrzeniu doprowadziły do zatrzymania mężczyzny, który ukradł posąg orła wykonany z brązu oraz pamiątkową tablicę o łącznej wartość prawie 100 tys. złotych. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty. Decyzją prokuratora 31-latek został objęty policyjnym dozorem. Za przestępstwo kradzieży grozi do 5 lat więzienia. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.

– O kradzieży posągu orła oraz pamiątkowej tablicy o łącznej wartości prawie 100 tys. złotych policjanci zostali poinformowani w minioną sobotę (30.09) przez właściciela jednej z posesji w powiecie ciechanowskim. Sprawą natychmiast zajęli się policjanci z Posterunku Policji w Ojrzeniu oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Ciechanowie. Już po dwóch dniach, na podstawie zebranych materiałów, a w szczególności pracy operacyjnej, policjanci dotarli do osoby odpowiedzialnej za ten czyn. Podejrzanym okazał się 31-letni mieszkaniec powiatu ciechanowskiego. Mężczyzna został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu – poinformowała asp. Magda Zarembska z ciechanowskiej policji.  – Skradziony posąg policjanci odnaleźli na jednym ze skupów złomu w powiecie płońskim. Pamiątkową tablicę 31-latek ukrył w tapczanie w miejscu zamieszkania. Okazało się, że mężczyzna był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa – dodaje. 

Policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut kradzieży dokonanej w recydywie. 31-latek przyznał się do zarzucanego mu czynu. W środę (4.10), decyzją prokuratora, został on objęty policyjnym dozorem. Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. W związku z tym, że mężczyzna działał w warunkach recydywy, grozi mu wyższy wymiar kary.

 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska