Pomimo ciągłych apeli ze strony funkcjonariuszy o rozsądną jazdę i rozwagę na drodze w miniony weekend na drogach naszego powiatu doszło do kilku zdarzeń drogowych.

W dniu 24 kwietnia w miejscowości Rutki Marszewice doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Oplem chcąc wyprzedzić jadący w tym samym kierunku samochód marki Audi zaczął zjeżdżać na jego pas ruchu. Kierowca Audi chcąc uniknąć zderzenia odbił w prawą stronę jednak mimo tego manewru kierowca Opla uderzył w jego auto co spowodowało że pojazd Audi wypadł z drogi i zatrzymał się w przydrożnym rowie. Na miejscu okazało się, że kierowca Opla ma już zatrzymane prawo jazdy a ponadto badanie wskazało u niego, że miał on ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia ok. godz. 18:30 w Ciechanowie w rejonie skrzyżowania ulic 17 Stycznia z ul. Gostkowską doszło do groźne wyglądającego wypadku. Kierujący pojazdem Fiat Ducato wyjeżdżał z ulicy Gostkowskiej na ul. 17 Stycznia i nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu w kierunku Centrum kierowcy motocykla Suzuki. W trakcie wykonywania czynności ustalono, że kierowca Suzuki nie posiada uprawnień do kierowania takimi pojazdami. 25 – letni motocyklista w wyniku zdarzenia został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala celem przeprowadzenia badań. Uczestnicy tego zdarzenia byli trzeźwi.

W niedzielę ok. godz. 20:50 w miejscowości Ościsłowo doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Opel oraz samochodu ciężarowego Man. Obaj kierujący jechali od strony Ciechanowa w kierunku Glinojecka. Kierowcy Opla nagle na jezdnię wybiegł pies co zmusiło go do gwałtownego hamowania. Jadący za nim kierowca Mana nie zdążył wyhamować i najechał na tył Opla. Na szczęście nikomu z uczestników tego zdarzenia nic się nie stało.

Kolejne zdarzenie miało miejsce dzisiaj w nocy w miejscowości Przywilcz gm. Grudusk. Około godz. 00:30 dyżurny ciechanowskiej Komendy policji otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na DW 616. Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że kierujący fordem jadąc od Gruduska w kierunku Ciechanowa został oślepiony przez pojazd nadjeżdżający z naprzeciwka, który po chwili zjechał na przeciwległy pas ruchu. 25 – latek próbując uniknąć zderzenia z pojazdem zjechał częściowo na pobocze a następnie stracił panowanie nad kierownicą i uderzył w skarpę przydrożnego rowu a następnie uderzył w drzewo. Na miejsce zostało wezwane pogotowie ratunkowe, które przetransportowało kierowcę i dwoje pasażerów do szpitala, gdzie u jednej z pasażerek zdiagnozowano złamanie nogi. Policjanci prowadza dalsze czynności w tej sprawie.

źródło: KPP Ciechanów 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska