W miniony weekend, na drogach pow. ciechanowskiego zatrzymano sześciu pijanych kierowców. Pomimo apeli o rozsądek i trzeźwość na drodze, nadal nie brakuje tych, którzy po alkoholu wsiadają za kierownicę, narażając na śmiertelne niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego.

 Do udaremnienia pijanemu kierowcy dalszej jazdy doszło w sobotę14 sierpnia rankiem.
– Tuż po godzinie 8:00 w miejscowości Bieńki Karkuty policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą samochodem Alfa Romeo. 29-letnia mieszkanka Ciechanowa miała w organizmie ponad 0,5 promila alkoholu – informuje kom. Jolanta Bym z KPP w Ciechanowie.
Natomiast w nocy z soboty na niedzielę dzięki zgłoszeniu mieszkanki Ciechanowa, z ruchu został wyeliminowany nietrzeźwy kierowca Seata Cordoby. 56-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego został zatrzymany na ul. Granicznej w Ciechanowie. Badanie na zawartość alkoholu wykazało ponad 2,5 promila.
– Dzięki reakcji i zgłoszeniu świadków niebezpiecznej jazdy pijanego kierowcy, nie doszło do tragedii – podkreśla kom. Bym.
W niedzielę, 15 sierpnia kierowca Citroena nie dość, że prowadził po spożyciu alkoholu, to jeszcze spowodował wypadek.
– O godz. 15:00 w miejscowości Przedwojewo na drodze W617 kierujący samochodem marki Citroen stracił panowanie nad pojazdem zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Wstępne badanie na zawartość alkoholu wykazało, że 45-letni mieszkaniec Przasnysza był pod wpływem alkoholu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, od kierowcy została pobrana krew do badania. Po opuszczeniu szpitala 45-latek został zatrzymany w policyjnym areszcie – wyjaśnia oficer prasowy ciechanowskiej policji.
W tym samym czasie kolejny kierowca również będąc pod wpływem alkoholu stracił panowanie nad autem i dachował.
– O godz. 15:30 w miejscowości Osiek Aleksandrowo, 42-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego, kierowca samochodu marki Skoda Fabia stracił panowanie nad pojazdem wjechał do rowu gdzie pojazd dachował. Mężczyzna sam opuścił pojazd, nie odniósł poważniejszych obrażeń, jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy, badanie na zawartość alkoholu wykazało, że miał w organizmie 2,5 promila alkoholu – informuje kom. Jolanta Bym.
W miejscowości Garnowo Duże około godz. 19:20 doszło do zdarzenia drogowego z udziałem samochodu Opel Zafira. Według ustaleń funkcjonariuszy zarówno kierowca jak i jego pasażerka tego pojazdu znajdowali się pod wpływem alkoholu. Małżeństwo z terenu powiatu ciechanowskiego zostało zatrzymane do wytrzeźwienia i wyjaśnienia.
Ostatniego amatora jazdy z promilami podczas ostatniego weekendu policja zatrzymały w poniedziałek ok. godz. 2:00 w Ciechanowie na ul. Tatarskiej. 23-letni mieszkaniec pow. ciechanowskiego kierował Opla Corsę samochodem mając w organizmie blisko 1 promil alkoholu.

Wszyscy zatrzymani stracili prawo jazdy, za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im wysoka grzywna oraz kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Lim.

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
ekoinstal
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
Reklama Ciechanów
reklama-graw-graf-01
Reklama
Strony Internetowe Ciechanów
reklama-net
Ogłoszenie
ogloszenie
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska