Podczas tegorocznych Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa zabraknie tłumnych prosecji, które przejdą ulicami naszych miast i wsi. Wiemy jak będzie wyglądać Boże Ciało w parafich diecezji płockiej.

Parafia Błogosławionych Płockich Biskupów Męczenników w Ciechanowie

W najbliższy czwartek, 3 czerwca przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Jest to święto nakazane i mamy obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze św. o godz. 8.00, 10.30 i 17.00.. Po Mszy Św. z godziny 10.30 procesja do czterech ołtarzy.

Parafia św. Tekli w Ciechanowie 
W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Msze Święte 7:00, 8:30, 10:00, 11:30 i 17:00
Po Mszy o 11:30 uroczysta procesja Eucharystyczna przed kościołem.
– Z racji na zaistniałą sytuację zmuszeni jesteśmy zrezygnować z tradycyjnej procesji Bożego Ciała ulicami parafii. Tradycyjną procesję ulicami parafii należy zastąpić procesją wokół kościoła parafialnego (trzy procesyjne obejścia ). Na ołtarzu przed świątynią będą odprawione kolejne trzy stacje procesji Bożego Ciała. Czwarta stacja odbywa się we wnętrzu świątyni. Mając na względzie zalecenia sanitarne władz państwowych zachęcamy parafian do uczestnictwa w tej formie Bożego Ciała poprzez modlitwę w świątyni, ale również obecność na terenie przykościelnym. Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki którym ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego – czytamy na stronie parafii.
Parafia św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie
– W czwartek w uroczystość Bożego Ciała  msze św. w naszej świątyni odprawiamy o godz. 7:00, 9:00, 10:30, 12:00 i 18:00. Procesja Bożego Ciała odbędzie się po Mszy św. o godz. 12:00 wokół naszej świątyni. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas i w naszym życiu. Jesteśmy ludem Bożym, który nieustannie jest w drodze na spotkanie z Bogiem –   informuje Parafia św. Franciszka z Asyżu w Ciechanowie
Parafia św. Piotra Apostoła w Ciechanowie 
– W czwartek, 3 czerwca, będziemy obchodzić Uroczystość Bożego Ciała. W tym dniu Msze św. będą odprawiane o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 17.00. W tym roku ze względu na pandemię, po Mszy św. o 11.30 wyruszy procesja eucharystyczna, ale wokół kościoła. Będzie ustrojony jeden ołtarz przy którym będziemy zatrzymywać się trzykrotnie okrążając kościół. 4 stacja z końcowym błogosławieństwem nastąpi w kościele. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatkami, ministrantów, chór i cała parafię do uczczenia Jezusa Eucharystycznego – informują kapłani. 

Parafia Matki Bożej Fatimskiej w Ciechanowie

– W czwartek 03 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze Św. w tym dniu będą o 8:00, 11:00 i 18:00. Główna Msza o 11:00 będzie połączona z procesją wokół kościoła. Przygotujemy tylko jeden ołtarz na parkingu przed kościołem. Zapraszamy też dzieci pierwszokomunijne do włączenia się do procesji. Dziewczynki będą mogły sypać kwiatkami – czytamy na stronie parafii. 
Parafia św. Józefa – Fara
– W najbliższy czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte w Boże Ciało będą odprawiane według porządku niedzielnego.
Po Mszy Świętej o godz. 11.30 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji.
Tak jak w zeszłym roku z powodu epidemii, obchody uroczystości Bożego Ciała będą skromniejsze. Nie przejdziemy z Najświętszym Sakramentem tradycyjną trasą ulicami naszego miasta: obok naszych domów, szkół, urzędów, miejsc pracy i wypoczynku.
Procesja odbędzie się w symbolicznym wymiarze, na terenie przylegającym do naszej świątyni. Przygotujmy cztery ołtarze, które będą znajdować się w miejscach symbolizujących różne sektory naszego życia: pierwszy przygotowany przez Szkołę Nowej Ewangelizacji przy pomniku św. Jana Pawła II, drugi przygotowany przez Odnowę w Duchu Świętym na schodach kancelarii parafialnej, trzeci przygotowany przez Koła Różańcowe przy figurze św. Józefa patrona naszej parafii obok domu sióstr zakonnych i mieszkania księży, czwarty przygotowany przez księży, siostry zakonne i Służbę Ołtarza przed bramą kościelną.
Do udziału w procesji zapraszamy asystę procesyjną, liturgiczną służbę ołtarza, zapraszamy w strojach komunijnych tegoroczne dzieci pierwszokomunijne i odnawiające przyrzeczenia chrzcielne.
Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by symbolicznie powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem – informują kapłani. 

Znajdź nas na FB

Reklama
Tesali
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Czas-Ciechanowa_Mazowsze
optyk-baner-internet
reklama
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska