Wizja budowy amfiteatru na ciechanowskich Kanałach pojawiała się jakiś czas temu.  Teraz gdy do realizacji tej inwestycji jest już bardzo blisko mieszkańcy nie wyrażają zgody na jej realizację. Zgodnie twierdzą, iż w miejsce o niezwykłych walorach przyrodniczych, ciche i spokojne powstanie obiekt, który zabierze im, to co dla nich jest tak bardzo cenne – spokój.  Ratusz studzi emocje i uspokaja mieszkańców. 

Obiekt miałby powstać  na pocegielnianym wyrobisku między ulicami Gostkowską, Kargoszyńską i Kraszewskiego. Amfiteatr ma pomieścić tysiąc osób. Tej inwestycji mieszkańcy Ciechanowa mówią stanowcze NIE. 

Wśród wielu argumentów padają takie, że powstanie obiektu poprzez odbywające się tam imprezy bardzo zakłóci ich spokój, które mają teraz. Ponadto obawiają się, iż teren zostanie zniszczony, a co za tym idzie straci on swoje walory przyrodnicze. Najpierw maszyny budowlane,a potem hałaśliwe imprezy wypłoszą dziką zwierzynę, która tam zamieszkuje. 

Ponadto zaznaczają, że budowa kolejnego amfiteatru w mieście jest zupełenie nie potrzebna tym bardziej, że przy PCKiSz również ma powstać taki obiekt. 

Ratusz odpowiada , że projekt poprzedziły ekspertyzy.         

  – Ten projekt zakłada zagospodarowanie całego bardzo bogatego przyrodniczo i cennego dla wielu mieszkańców terenu, a budowa amfiteatru jest jego częścią –  powiedziała w TVP 3 Paulina Rybczyńska, rzeczniczka U rzędu Miasta.  – W planach jest ustawienie ekranów akustycznych, które będą porośnięte zielenią, tak aby wytłumić dźwięki – dodaje. 

Mieszkańcy zebrali pięćset podpisów przeciwko powstaniu amfiteatru na Kanałach. Dziś w ratuszu ma odbyć się spotkanie mieszkańców z władzami miasta.

Do tematu będziemy powracać.

Mil.

fot. UM Ciechanów 

Reklama
Tesali
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
1m
Tesali
scena-reklama-v3_5-
previous arrow
next arrow
Reklama
koptrans-2022
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
reklama17
reklama17
Reklama
Studio Reklamy Ciechanów
Studio Reklamy Ciechanów
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
reklama-net
Reklama
biuro-wasik
Reklama
cicholska