Wizja budowy amfiteatru na ciechanowskich Kanałach pojawiała się jakiś czas temu.  Teraz gdy do realizacji tej inwestycji jest już bardzo blisko mieszkańcy nie wyrażają zgody na jej realizację. Zgodnie twierdzą, iż w miejsce o niezwykłych walorach przyrodniczych, ciche i spokojne powstanie obiekt, który zabierze im, to co dla nich jest tak bardzo cenne – spokój.  Ratusz studzi emocje i uspokaja mieszkańców. 

Obiekt miałby powstać  na pocegielnianym wyrobisku między ulicami Gostkowską, Kargoszyńską i Kraszewskiego. Amfiteatr ma pomieścić tysiąc osób. Tej inwestycji mieszkańcy Ciechanowa mówią stanowcze NIE. 

Wśród wielu argumentów padają takie, że powstanie obiektu poprzez odbywające się tam imprezy bardzo zakłóci ich spokój, które mają teraz. Ponadto obawiają się, iż teren zostanie zniszczony, a co za tym idzie straci on swoje walory przyrodnicze. Najpierw maszyny budowlane,a potem hałaśliwe imprezy wypłoszą dziką zwierzynę, która tam zamieszkuje. 

Ponadto zaznaczają, że budowa kolejnego amfiteatru w mieście jest zupełenie nie potrzebna tym bardziej, że przy PCKiSz również ma powstać taki obiekt. 

Ratusz odpowiada , że projekt poprzedziły ekspertyzy.         

  – Ten projekt zakłada zagospodarowanie całego bardzo bogatego przyrodniczo i cennego dla wielu mieszkańców terenu, a budowa amfiteatru jest jego częścią –  powiedziała w TVP 3 Paulina Rybczyńska, rzeczniczka U rzędu Miasta.  – W planach jest ustawienie ekranów akustycznych, które będą porośnięte zielenią, tak aby wytłumić dźwięki – dodaje. 

Mieszkańcy zebrali pięćset podpisów przeciwko powstaniu amfiteatru na Kanałach. Dziś w ratuszu ma odbyć się spotkanie mieszkańców z władzami miasta.

Do tematu będziemy powracać.

Mil.

fot. UM Ciechanów 

Znajdź nas na FB

Reklama
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
jasinscy
1050x320-promocja-1000
reklamaoctava
klonove_1050x320
baner1
Liceum-Mundurowe-PUL
reklama ciechanow
baner tablica.cdr
previous arrow
next arrow
Reklama
banner-1200x300
Reklama
koptrans 2020
Reklama
1-min
2-min
3-min
4
5-min
Reklama
cicholska
Reklama
okooptyka-soczewki-kontaktowe
Reklama
350x490px
Reklama
trp-baner-www-min
Reklama
biuro-wasik
Ogłoszenie
ogloszenie