Trzy martwe kaczki znaleziono w sobotnie popołudnie na terenie zbiornika wodnego w Ciechanowie przy ul. Marii Dąbrowskiej. Na miejsce wezwano policję i straż pożarną.
Jak poinformował mł. kpt. Damian Kołpaczyński, oficer prasowy KPPSP Ciechanów z prośbą o pomoc do strażaków zwrócili się funkcjonariusze policji.
– Po przybyciu na miejsce zdarzenia KDR zastał patrol Policji informujący o przebywaniu 3 martwych kaczek na wysepce akwenu wodnego. Zebranie truchła było niezbędne do przeprowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych oraz do przekazania ich weterynarzowi. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Ze względu na niewielką głębokość zbiornika wodnego możliwe było zabezpieczenie ratownika w wodery. Ratownik zebrał martwe kaczki do plastikowego worka a następnie przekazał patrolowi policji – relacjonuje rzecznik prasowy ciechanowskiej straży pożarnej.
Sprawę strzelania do dzikich ptaków bada policja. W okolicy została umieszczona informacja mająca na celu ostrzec o tym iż nieznani sprawcy strzelają z wiatrówki do zwierząt.

Red.

fot. googlemaps

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider