Do bezpłatnego użytku oddana została ładowarka do samochodów elektrycznych. Zainstalowana została przy ul. Zamkowej już kilka miesięcy temu, ale stan epidemii spowodował przesunięcie terminu możliwości korzystania z urządzenia.

Korzystanie z ładowarki jest proste i bezpłatne, nie ma ograniczeń godzinowych w możliwości dopięcia auta elektrycznego. Opłaty za ładowanie pojazdów nie będą pobierane w okresie co najmniej 5 najbliższych lat.
– Stacja typu Atess EVA-22-D-P o wymiarach: 320 x 175 x 1635 mm, posiada dwa punkty ładowania i jest wyposażona w kompleksową ochronę elektryczną, obejmującą zabezpieczenia przed porażeniem, realizowane wyłącznikami nadprądowymi i wyłącznikami RCD oraz zabezpieczenia przeciwprzepięciowe. W celu ochrony stacji ładowania przed uszkodzeniami mechanicznymi od strony ulicy przed stacją została zainstalowana bariera ochronna – wyjaśnia rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Ciechanowie Paulina Rybczyńska.
Pierwotnie urządzenie miało stanąć na placu Jana Pawła II, ale z uwagi na brak możliwości technicznych zwiększenia mocy przyłączeniowej, jego lokalizacja została zmieniona na znajdującą się w pobliżu ul. Zamkową. Na finalny termin oddania urządzenia do użytku dla mieszkańców miały wpływ kwestie związane z wprowadzonym w kraju stanem epidemii.
A my sprawdziliśmy ile aut elektrycznych jest zarejestrowanych w powiecie ciechanowskim. Jak poinformowała kierownik Wydziału Komunikacji i Transportu w Ciechanowie aktualnie zarejestrowanych jest 12 pojazdów elektrycznych w gminie miejskiej Ciechanów. 8 samochodów oraz 4 motorowery.
Projekt zakupu ładowarki do aut elektrycznych został zrealizowany dzięki środkom pozyskanym przez miasto z UE.
Mil.

Znajdź nas na FB

Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
previous arrow
next arrow
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider
Reklama
Slider