W dniach 1 i 2 czerwca w Ciechanowie dla najmłodszych organizowane są różnego rodzaju wydarzenia i atrakcje. W sobotę przed ratuszem odbędzie się szereg występów oraz pojawią się stoiska. Jednym z motywów przewodnich ma być zdrowie i profilaktyka. Na sobotę i niedzielę zaplanowano również atrakcje sportowe.

1 czerwca w godz. 10.00-15.00 Ciechanowski Ośrodek Edukacji Kulturalnej STUDIO oraz Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Ciechanowie zapraszają na pl. Jana Pawła II. O godz.10.00 wystąpią uczniowie Szkoły Muzycznej „Forte Piano”, o godz.11.00 zaśpiewa Łukasz Juszkiewicz ze swoimi wychowankami, biorącymi udział w projekcie „Duety”, a o godz. 11.30 zaprezentuje się formacja taneczna Mada Dance. Na godzinę 12.00 zaplanowano spektakl „Pchła Szachrajka” w wykonaniu Sceny III Wieku, na godz.13.00 występy solistów. Ponadto na placu pojawią się stoiska dotyczące zdrowia i profilaktyki, stoiska Sanepidu, Poradni Psychologicznej, ZHP Ciechanów. Można będzie skorzystać z bezpłatnych badań wzroku, porad dietetyka, badań cukru, cholesterolu BMI, ciśnienia tętniczego oraz porad z zakresu profilaktyki uzależnień.
COEK STUDIO zachęca do wzięcia udziału w trwającej już inicjatywie #ZróbCośDlaDziecka. Chodzi o to, by rodzic lub opiekun na swoim facebooku opublikował zdjęcie przedstawiające sposób spędzania wolnego czasu z dzieckiem i zamieści w poście: #ZróbCośDlaDziecka. Nagrodzonych zostanie 10 zdjęć z największą ilością polubień. „Lajkować” można do 30 maja. Każde zamieszczone zdjęcie musi mieć status publiczny.
Sportowe atrakcje czekają na najmłodszych na stadionie. 1 czerwca odbędzie się tam Piłkarski Dzień Dziecka organizowany przez APN Olimp. W programie m.in. mecze towarzyskie, mecz ligowy U-15 z drużyną Escoli Varsovia, turniej rodziców, grill, konkursy. Start godz. 10.00. Z kolei w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 9.00 na kąpielisku Krubin rozegrane zostaną zawody wędkarskie organizowane przez Polski Związek Wędkarski Koło Ciechanów. Przewidziano m.in. konkursy z nagrodami i naukę udzielania pierwszej pomocy.
2 czerwca od godz.10.00 na stadionie miejskim odbędzie się sportowy piknik rodzinny organizowany przez MKS Ciechanów, TKKF Promyk oraz Ciechanowski Klub Bokserski. Zaplanowano m.in. gry i zabawy z piłką nożną, trening biegowy i bokserski oraz turniej „Ojciec i Syn”. O godzinie 15.00 rozegrany zostanie mecz towarzyski między MKS Ciechanów, a holenderskim zespołem Husaria Apeldoorn (wstęp bezpłatny).
Ponadto część zarządów osiedli zaplanowała pikniki osiedlowe.

red.